• Свеж
Елката Бонбони Калај Кутија: Божиќ Tinplate Ѕвезда Бисквит Cookie Пакување Кутија Празник Виси Слатка Тегли Божиќ Дрво Pendant Празник Оркестарот 6pcs
zoom_in

Елката Бонбони Калај Кутија: Божиќ Tinplate Ѕвезда Бисквит Cookie Пакување Кутија Празник Виси Слатка Тегли Божиќ

DEN 1524.00

Од стока
check Во продавницата

КВАЛИТЕТОТ МОЖЕ да се НА : Овие високо - квалитетни Cookie Tins се направени на подебели челик за подобрување на издржливост, и се 100% храна одделение.Тие ќе трае многу години, со соодветна грижа.БОЖИЌ ТРЕТИРААТ КУТИИ : Тие може да се направи вашиот бонбони погледнете повеќе рафинирано и привлечни.РАЗНОВРСНА САДОВИТЕ за СКЛАДИРАЊЕ : Божиќ калај тегла е погоден за DIY свеќа одлуки, исто така, може да се користи за чување на предмети како што се бонбони, колачи, чај, кафе, пари, подароци и повеќе.Исклучителна изработка, може да се користи како Божиќ украси.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ЧИСТЕЊЕ : Со мазна завршница, на tins може да биде лесно да се чисти со вода после користење, овозможувајќи им да се repurposed.Рака мие препорачува, ве молиме да не го стави во микробранова печка или печка.ЅВЕЗДА ДИЗАЈН : метал калај може да е празен контејнер со ѕвезда дизајн, кој може да го намали ризикот од достигнаа метал повреда на луѓе, лесно и безбедност за да го отворите и затворите.Опис Оваа железната кутија е главно се користи за пакување и декорација, може да се usedfor пакување и складирање на бонбони, чоколада, итн.Тоа е широко се користи inmany прилики како што се Божиќ партии, фестивал, продавници или трговски центар, итн.Карактеристики - Боја : Како Што Е Прикажано.- Материјал : Tinplate.- Големина : 10. 00 X10. 00 X5. 20cm, 3. 93 X3. 93 X2. 04in - Голем простор и голем капацитет да ги исполни вашите различни потреби и ви овозможи да ги складирање повеќе.- Корисни чување на кутии, тие може да се користи за бонбони, чоколада, бисквити и други подароци.- Исклучителна изведба, изработка на моделот печатење задржи јасно и fadeless.- Храна одделение и железо материјал, изработка на овој бонбони складирање кутија издржливи и безбедни за употреба.Пакет Вклучувајќи 6 x Подарок Кутии.

Вака можеби ќе ви се допадне..