• Свеж
Jutagoss SV2-5S Изолирани Вилушка терминали У Тип Конектор за Бакар AWG16-14 Жолта Wire Конектор 250 Компјутери
zoom_in

Jutagoss SV2-5S Изолирани Вилушка терминали У Тип Конектор за Бакар AWG16-14 Жолта Wire Конектор 250 Компјутери

DEN 268.56

Од стока
check Во продавницата

[Димензија] Гром Устата Големина : 5mm/0.2 инчи;Одговара Кабел Големина : AWG16-14;Максималниот Излезен Напон : 27 A;. [Технички Карактеристики] Модел : SV2-5 S;Материјал : Бакар;. [Широко се Користи] Бакар Crimp Терминали се широко се користи во home апарат,автомобил/брод,аудио системи,машини,електрични индустрии,железнички,бродоградба,индустриски atomation,улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот,телекомуникациските,разни градежни конструкции,итн.;. [Квалитет Гарантиран] Електрични терминали употреба квалитет бакар, позлата калај процес, проводници подобро, тоа им овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат;. [Производ, Услуга] ве Молиме да бидат сигурни да ги купите нашите производи.Ако имате било незадоволство со нашите производи,ве молиме да не контактирате на време,ние ќе ви даде задоволителен одговор;.Издржливи Изолирани crimp конектори.Бакар материјал обезбедува одлична спроводливост ефикасноста,подобрување на високо-tempreture издржливост, обезбедена во врска сигурност;Висок Квалитет на Бакар и ПВЦ обезбеди одлична безбедно жица контакт за возила,апарати и електрични употреба,во согласност со Меѓународните стандарди;Бакар барел овозможува зголемен прилив и обезбедува помалку напон капка,спречување на жици неуспеси и намалување на опрема за престој;.

Вака можеби ќе ви се допадне..