• Свеж
YXYX Оптички Зум на Камерата PTZ Џојстик Тастатура IP Контролер и Видео-Конференција SDI Камера 20x Оптички Зум за Braodcasting Живеат Настан за Средба во Живо Стриминг
zoom_in

YXYX Оптички Зум на Камерата PTZ Џојстик Тастатура IP Контролер и Видео-Конференција SDI Камера 20x Оптички Зум

DEN 516.00

Од стока
check Во продавницата

Врвен high-definition слика :камерата вработува 1/2.8 инчен висок квалитет CMOS сензори со резолуции до 1920x1080 и рамка го оценувате до 60 fps.Различни оптички зум леќи достапни:камерата има 20 X оптички зум објективи. 20 X нуди 54.7 ° широк поглед агол, без дисторзија.Водечките авто фокус технологија:водечките авто фокус алгоритмот овозможува брза, точна и стабилна авто-фокус.Ниско ниво на бучава и висок SNR:Ниско ниво на бучава CMOS сензори обезбедува висока SNR на камера за видео.Напредни 2 D/3 D технологија за намалување на шумот е исто така се користи за намалување на бучава, додека обезбедување на острината на сликата.Аудио Влез интерфејс:Поддршка 16000,32000,44100,48000 земање на фреквенција и AAC,MP3,PCM аудио кодирање.Вовед : Full HD, Широк Поглед Агол, Мулти-протоколи,Повеќе Видео Интерфејси Овој модел нуди совршена функционалност, супериорни перформанси и богата интерфејси.Карактеристики вклучуваат напредни интернет провајдер обработка на алгоритми за да се обезбеди живописни слики со силно чувство на длабочина, висока резолуција и фантастична боја препевот.Тие поддршка H. 265/H. 264 шифрирање што го прави движење видео зборува и јасно дури и со помалку од идеална опсег на услови.Главни Карактеристики : Широк application Tele-образование, предавање за фотографирање, webcasting, видео конференции, теле-обука, теле-медицина, испрашување и итни команда системи.Ниско-енергетски спиење функција : ги Поддржува ниска моќност sleep/wake up, со потрошувачка под 400m W во режим на спиење.Технички Параметар : Модел number FLA-HD620 STCamera Parameter Optical Zoom20 X f=5.5~110mm Sensor1/2.8 инчи висок квалитет на HD CMOS sensor Effective Pixels16 : 9, 2.07 Megapixel1080 P Видео Формат 1080 P60/50/30/25/59.941080 јас Видео Format1080 I60/50/59.94720 Стр Видео Format720 P60/50/30/25/59.94 Погледнете Angle3.3°(теле)54.7°(широк) Aperture F1.6F3.5 Digital Zoom10 X Дигитални Zoom Minimum Illumination0.5 Lux (F1.8, AGC НА) DNR2 D & 3 D DNRWhite Balance Auto Прирачник Едно притиснување 3000 K / 4000 K / 5000 K / 6500 KFocus Auto / Manual Aperture Auto / Manual Electronic Shutter Auto / Manual BLCON / OFFWDROFF/ Динамичен ниво adjustment Video Adjustmentbrightness, боја, сатурација, контраст, острина, Б/W mode SNR>55d BInput / Излез interface Video Interface DVI(HDMI) / 3 G–SDI / LANImage Код Stream Dual потоци output Video Компресија H. 265 / H. 264 Control Сигнал Interface RS-232 (Прстен преку RS232 излез), RS485 Control Protocol VISCA / PELCO-D / PELCO-PBaud Rate115.

Вака можеби ќе ви се допадне..