• Свеж
RIIEYOCA 90 степени USB B Печатач Адаптер, Лев Агол USB Тип Б 2.0 Машки да се Женски Продолжување Конектор за Печатач, Скенер, Факс Машина(2-Pack) (Лев Агол)
zoom_in

RIIEYOCA 90 степени USB B Печатач Адаптер, Лев Агол USB Тип Б 2.0 Машки да се Женски Продолжување Конектор за Печатач,

DEN 191.76

Од стока
check Во продавницата

На десен агол печатач кабел адаптер е повеќе флексибилен за да се поврзете на уредот за печатење, тоа може да се користи за да се поврзете на портот на уредот за печатење во тесен простор.Ефективно го замени мрежа терминал интерфејс, поради долгорочен континуиран приклучување и unplugging, предизвикувајќи голема штета.Користете корозија-отпорни позлатени конектори структура, за да се добие најдобар сигнал за да се минимизира пречки.USB 2.0 десен агол висока-брзина на пренос, стабилна сигнал.Plug and play, не треба да инсталирате драјвери, погоден за плоштадот интерфејси, како што се скенери, принтери, факс машини, итн.опис на производот USB-Б 2.0 машки да се женски десен агол адаптер, црна.спецификација : 90 степени десен агол карактеристики на производот 1 : 90-степен десен агол дизајн, погоден за тесни простори, флексибилна употреба на ѕидот, итн. 2 : број на парење циклуси е поголемо или еднакво на 1000. 3. USB 2.0 ефикасен пренос, стабилна сигнал. 4 : USB-B интерфејс : позлатени 5 : Висок квалитет, ПВЦ all-inclusive дизајн, цврсти и издржливи, нема корозија и заштита на внатрешните плочки на модули. 6 : Стабилна анти-мешање способност, се изолира надворешните електромагнетни пречки. 7 : Широко се користи : USB-Б плоштадот порта, што се користи за печатари, скенери, факсови, хард диск драјвови Активатори, дигитални камери и друга опрема.Пакувањето на производот : 90 степени десен агол USB-Б Лев Агол x2.

90 degree right angle :
product features :
1:
90-degree right-angle design, suitable for narrow spaces, flexible use on the wall, etc.
2:
The number of mating cycles is greater than or equal to 1000.
3. USB 2.0 efficient transmission, stable signal. :
4:
USB-B interface
5:
High quality, PVC all-inclusive design, sturdy and durable, no corrosion, and protect the internal circuit modules.
6:
Stable anti-interference ability, isolate external electromagnetic interference.
7:
Widely used
Product packaging:
90 degree right angle USB-B Left Angle x2 :

Вака можеби ќе ви се допадне..