• Свеж
OMAX 3.5 X-90X Дигитален Зум Trinocular Еден Бар Бум Стојат Стерео Микроскоп со 54 LED Прстен Светлина и USB Дигитален фото апарат
zoom_in

OMAX 3.5 X-90X Дигитален Зум Trinocular Еден Бар Бум Стојат Стерео Микроскоп со 54 LED Прстен Светлина и USB Дигитален

DEN 13727.76

Од стока
check Во продавницата

Микроскоп Глава : 45 степен склони 360 степени rotatable trinocular главата; Остар стерео исправено слики во текот на супер широко поле приказ; Две окуларни-цевка диоптријата на вредноста Adjustabe interpupillary растојание : 1-3/4" ~ 2-3/4"(47~73mm); лост да се разменуваат приказот помеѓу фото цевка и левата окуларни цевка; Дијаметар на прстен светлина или помошни леќа планината : 48mm женски конец; Magnifications и Цели : Eyepieces : висок око точка широко поле WF10 X/20 и WF20 X/10. Цели : зум 0.7 x-x 4.5; Помошни цел леќа : 0.5 x; Планината тема : 48mm во дијаметар; Вкупно зголемување : 3.5 х-90x; Фокусирајќи се : Долги работни растојание : 100mm (3-15/16") без 0.5 x помошни леќа и 165mm (6-1/2") со 0.5 x помошни леќа; Поле на гледање : max 30мм (1-3/16") без 0.5 x помошни леќа и max 60mm (2-3/8") со 0.5 x помошни леќа; Фокусирање на вредноста на опсегот : 50mm (2"); Метални решетката и крило механизам.Бум Стојат : Големи и цврсти база безбедна микроскоп тело; 360 степени хоризонтална rotatable движење; Тело на држачот може да биде хоризонтално пан ротирачки; Тело носителот димензија : 76mm; Бум стојат должина : 22-7/8" (58cm); Висина на бум стојат : 16-3/4" (42.5 cm); Бум хоризонтална патуваат удар : 9~1/4" (23.4 cm); Бум вертикална патна удар : 7~1/2" (19cm); База Димензија : 9" x 9" (23 см x 23 см); Осветлување - 54 LED прстен светлина - прилагодлив Интензитет - 48mm прстен светлина адаптер вклучен.Дигитална камера : - точно боја 640 x 480 пиксели - 0.45 X намалување леќа за да се добие поголем поле на гледање - Софтвер е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8/10 и Mac OS - Фаќањето микроскоп фотографии, снимање на видео во живо, мерење на должини, агли, области, уредување на слики. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.

Вака можеби ќе ви се допадне..