• Свеж
MFT - Rokinon Xeen 20mm Т1.9 Широк Агол Про Cine Објектив за Микро Четири Третини Планината
zoom_in

MFT - Rokinon Xeen 20mm Т1.9 Широк Агол Про Cine Објектив за Микро Четири Третини Планината

DEN 3215.76

Од стока
check Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Се одликува со алуминиумско куќиште за зголемување на издржливост, на tripod планината, големи и лесно да ги прочитате ознаките, и долго фокус фрли (200 Степен).Обединета фокус, отворот опрема и Т-стоп скала позиции меѓу сите Xeen од ROKINON леќи.Xeen од ROKINON леќи сите имаат 11 перки дијафрагмата & обединета 114mm пред дијаметри за користење со стандардни мат Кутии.Целосна рамка покриеност и се состои од 3 Година Xeen Гаранција.Xeen од ROKINON е нова линија на професионални кино леќи.тие поседуваат сите најважните Спецификации на професионална филм леќа.леќите се сместени во трајни алуминиумски домување, фокусирајќи & отворот брзини се мазни и точни, фокусирајќи се фрли е дарежлив, и пред објективот дијаметар е 114mm.Xeen од ROKINON леќи се сите компатибилен со полна рамка камери и се достапни за Canon EF, Nikon, Sony FE, Микро четири Третини, и ПЛ месеци.Сите вклучуваат 3 годишна гаранција.најдобро од сите, тие се лесно достапни и се често половина од цената на споредливи Про cine леќи!.

Вака можеби ќе ви се допадне..