• Свеж
G-Бебе, Куче Чизми Водоотпорен Куче Чевли, Куче Booties за Топла Тротоарот со Рефлексивни Солиден Против Пролизгување Единствена, Отворено Куче Чевли за Мали, Средни и ?
zoom_in

G-Бебе, Куче Чизми Водоотпорен Куче Чевли, Куче Booties за Топла Тротоарот со Рефлексивни Солиден Против Пролизгување

DEN 455.76

Од стока
check Во продавницата

ОДГОВАРА ЗА Сите КУЧИЊА : Нашата кутре чевли имаат четири големини, дека тоа може да биде совршен куче чевли за мали кучиња, средни кучиња и големи кучиња.Ве молиме погледнете го големина на слика на табелата и да го изберат правото големина за вашето кученце.ШЕПА ЗАШТИТНИЦИ : Пет чевли се меки и дише на шепи и може да се користи во затворени простории или на отворено.Заштита на кучето е шепи од зима, снег или топла тротоарот.ЛЕСЕН ЗА ЛЕСНО ИСКЛУЧУВАЊЕ : Нашата чизми за куче се прицврстени цврсто со 2 долго прилагодливи ремени, многу лесно за нашите домашни миленици, кучињата да се стави на и полетување.SAFE ВО текот на НОЌТА : снегот чевли за кучињата имаат Одраз и Против Пролизгување Ѓон, му помага на вашето домашно милениче куче прошетка и да ја стартувате безбедно во текот на ноќта.Нема повеќе бришејќи матен или песочна шепи по дожд или снег.ДОБАР КВАЛИТЕТ : со Висок квалитет со ткаенина, украсени со симпатична миленичиња шепа вез, мека и рака-перат.Издржливи ѓон и тешки против пролизгување единствена обезбеди стабилност и влечење.Повеќе Намени : 1. Во жешките летни, тоа може да се заштити кучето е шепа од се scalded2. Во студена зима, овие чизми може да се задржи кучето е шепи топло и dry3. Кога сте надвор, тоа може да се заштити кучето е шепи од тоа да биде повреден од страна на камења, асфалт, остри предмети, итн.4. Во дождливите денови, можете да чувате куче шепи чисти и сувиБило кој начин, овие кутре чевли се големи шепа заштитници за кучиња Мерка Метод : 1. Место на домашно милениче шепи на парче хартија и притиснете надолу се на врвот, имитирајќи како шепа се шири кога кучето е walking2. Мерење на шепа должина и ширина,марк лево и десно страни од хартијата и се мери растојанието помеѓу marks3. Изберете големина според ширината е подобро Големина Референца : Големина 4 : (2.6"x1.9")(L*W) за Стандард Poodle, Schnauzer, Akita, Американски Шпорет Spaniel итн. (Над 21lb)Големина 5 : (2.7"x2.2")(L*W) за Граничниот Коли, Кук, Среден Chow Chow итн. (43lb да 60lb) Size 6 : (2.9"x2.5")(L*W) за Средно Samoyed, Husky, Лабрадор, Средни и големи Chow Chow итн. (65lb да 70lb)Големина 7 : (3.1"x2.7")(L*W) за Средно Golden Retriever, Големи Samoyed;Лабрадор итн.(61 lb до 90 lb) Size 8 : (3.3"x2.9")(L*W) за Големи Golden Retriever;германски Овчар,Rottweiler;Стар англиски Овчарка;Алјаска Malamute итн.(71lb 95 lb) Совети : *може да биде непријатно и некоординирани кога вашето куче ќе почне да одиме во нови чевли, ве молиме да не грижете се.Можете да се обидете да ги охрабри и водич вашето куче да се прилагодат на овој нов пријател - чевли*Куче чизми големина е врз основа на внатрешен дијаметар на чевли и се мери со рака, ве Молиме оставете малку големина грешка*ве Молиме обидете се да се стегне ремени по носењето, која може ефикасно да се спречи чевли од испаѓање кучето е канџи.

Вака можеби ќе ви се допадне..