• Свеж
Brizled Отворено Божиќ Светла, 78.74 ft 240 LED Божиќ Светла, Приклучок во Елка Светла Connectable, 8 Режими Мини Led String Светла Водоотпорен за Внатрешна Надвор Божиќ Украси Топло Бел
zoom_in

Brizled Отворено Божиќ Светла, 78.74 ft 240 LED Божиќ Светла, Приклучок во Елка Светла Connectable, 8 Режими Мини

DEN 431.76

Од стока
check Во продавницата

Крај-до-крај Connectable : По влакно топло бела led string светла 78.74 ft должина со 240 LED, карактеристики на машки и женски безбедно приклучокот, лесно крај до крај врски, ви овозможува да поврзете до максимум од 3 насоки(максимум 720 LED 236.22 ft). 8 Осветлување Начини : Водоотпорен отворен мини Божиќ светла карактеристики 8 осветлување сцени, вклучува Комбинација, Во бранови, Секвенцијален, Бавно Сјај, си поигруваше/Flash, Бавно исчезнат, Трепкане/Flash, Стабилен на.Само притиснете го круг копчето на адаптер за да го поставите вашиот начин да се вклопи во вашиот Божиќ/одмор партија оркестарот или светне единствен отворен/затворен осветлена позадина за вашиот живописни и смешни украси.Меморија & Тајмер Функција : Овие Топли блескав мини Божиќ string светла функција, тајмер функција(6hrs на/18hrs исклучено).Притиснете круг копчето на адаптер за да го поставите тајмер(долго притискање додека зелените светла на, тајмерот е вклучен, потоа долго-притиснете додека зелените светла исклучување, тајмер откажана).Покрај тоа, со вграден-во мемориски чип, кој може да го спаси вашиот последен осветлување сцени, нема потреба да го ресетирате секој ден!.Водоотпорен мека бела отворено Christmas Lights : Водоотпорен, се комбинираат со емитуваат најпопуларните мек тон, може да издржи сите видови на времето!Погодна за двете отворено & внатрешна декорација.Топол сјај на светлата, совршен за да светне прекрасна и пријатна осветлена позадина за вашиот прослава волшебно сезона.Ве молиме имајте во предвид дека адаптерот НЕ е водоотпорен, ве молиме љубезно се заштити адаптер од водата!.Широко Апликација : 29 V низок напон - човековото тело на безбеден напон, овие топло бела led декоративни string светла совршен за внатрешна и надворешна, лесно да се инсталира!Заличи било повод широко вклучува Божиќ партија, свадба, ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, градинарски и гонет куќи, што ќе се создаде пријатна и радост сезонски изглед.Brizled 240 Топло Бела LED String Светла Идеален за Божиќ фестивал, Празници, свадба, ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, дрво, партија, спална соба, дневна соба, градина, ограда, венец, камин, прозорецот или други прослава специјални настани, места или настани.Проширување Може да се поврзат до 3 string светла со машки и со женски крај до крај поврзани. 240 LED 78.74 ft по string, максимум до 720 LED 236.22 ft Водоотпорен Овие мини топло бела Божиќ светла се IP44 водоотпорен, погодна за двете отворено & внатрешна декорација.Answer : ___________________________ Note : адаптер на светлата не е водоотпорен, ве молиме љубезно се заштити адаптер од вода!Тајмерот & Меморија Поддржува 6 часот на, 18 часот исклучување, само во долго-притиснете круг копчето на адаптер, додека зелените светла на, тајмерот е вклучен, потоа долго-притиснете повторно, додека зелените светла исклучување, тајмер откажани, многу погодно да го поставите вашиот тајмер.Се комбинираат со мемориска функција, кој ќе те спаси минатиот режим, нема потреба да го постави во секое време. 8 Осветлување Режими 8 осветлување сцени, само притиснете го круг копчето на адаптер за да го вклучите режим, кој ќе ги задоволи вашите различни декорација осветлување саканиот.Спецификации : Должина : 95.14 ft Запалени Должина : 78.74 ft Доведе Должина : 16.4 ft Количество на светлина : 240 LED Сијалица Простор : 0.33 ft Водоотпорен : IP44 Влезен Напон : 120 V Излезен Напон : 29 V Светла Боја : Топло Бела Жица Боја : Темно Зелена Пакет се вклучени : 1x 240 Топло Бела Led String Светла 1x Упатство.

Вака можеби ќе ви се допадне..