• Свеж
МИНГ-BIN DC-DC Чекор Надолу Напојување на Модулот 5V 5A 10A 8-Канал USB Излез Buck Конвертор 8USB за Smart Home/Робот
zoom_in

МИНГ-BIN DC-DC Чекор Надолу Напојување на Модулот 5V 5A 10A 8-Канал USB Излез Buck Конвертор 8USB за Smart Home/Робот

DEN 1821.84

Од стока
check Во продавницата

Анти-обратна заштита.Висока Ефикасност.Прекуструјна заштита.Во текот температура заштита. 8-Канал USB излез.Функција : 1>.Анти-обратна protection2>.Висок Efficiency3>.Прекуструјна protection4>.Во текот температура protection5>.8-Канал USB output6>.Поддршка на повеќе уреди да се користи во исто time7>.Стабилна output8>.Две жици methods9>.Поправи излез voltage Paratemer : 1>.Име на производ : Чекор надолу Полнење Module2>.Работа Напон : ДК 8 V~40 V3>.Излезен Напон : 5 V4>.Излезна Струја : 10 A(МАКС)5>.Ефикасноста на работата : 95%(МАКС)6>.Работа Температура : -40℃~85℃7>.Работа Влажност : 5%~95%RH8>.Големина : 82*55*41mm.

Вака можеби ќе ви се допадне..