• Свеж
Промена на бојата PLA Филамент 1.75 mm Кафена Зелена 3D Печатач со Вжарено 1 КГ Гајтанот 3D Пенкало со Вжарено 2.2 LBS Печатење PLA Материјали Боја се Менува со Вжарено со Темпе
zoom_in

Промена на бојата PLA Филамент 1.75 mm Кафена Зелена 3D Печатач со Вжарено 1 КГ Гајтанот 3D Пенкало со Вжарено

DEN 551.76

Од стока
check Во продавницата

Боја Чанг Филамент.Боја Чанг Температура : околу 15°C。.Топло Reminder (Потсетник).Почитувани,Здраво на сите .Промена на бојата на оваа филамент е поврзана со многу причини.Кога температурата е висока, тоа ќе биде зелена.Кога температурата е ниска, тоа може да биде браун, или мешавина од кафеави и зелени, или на други можни бои.Па, ве молиме прочитајте го ова упатство внимателно пред поставување на својата цел, како и коментари од другите корисници.Се избегнат донесување на лоши искуства за секого.Во исто време, ние ќе ја намали цената на овој филамент.Се надевам дека ќе уживам во тоа.Компатибилен со повеќето видови на FDM 3 D печатари.Лесно да се печати,одличен квалитет на печатење.CC3 D Промена на Бојата PLA Филамент од нашата продавница нуди прекрасно искуство на вашиот попуст!.Премиерот Материјал : Направен од polylactic киселина од U. S. Боја : 5 бои за да изберете од во моментов.Филамент : Промена на Бојата PLA.N.W : 1 KG.Дијаметар : 1.75 mm.Печати Температура : 210±5 °C. Топол кревет Температура : 50-60°C. Брзина : 25-50мм/s.За печатење на првиот слој, препорачливо е да го забави брзина на печатење на околу 20 mm / s.Чисти или промена на млазницата пред печатење е добар начин да се намали џем ако тоа беше се користи за многу пати.Ние сме посветени на производство на високо-квалитетни производи и обезбедување на клиенти со добро искуство.Ако постои било каков квалитет проблем, ние дефинитивно ќе го реши проблемот, додека не се задоволни.Со цел да се осигура дека она што ќе го купите да е оригиналниот автентични производи на CC3 D и да уживате во совршено по-продажбата на услугата, ве молиме да купат производи од Zhuopu нов материјал продавница.Некои печатење совети : .За печатење на првиот слој, препорачливо е да го забави брзина на печатење на околу 20 mm / s.Чисти или промена на млазницата пред печатење е добар начин да се намали џем ако тоа беше се користи за многу пати.Поддршка и По-продажбата на : .Ние сме посветени на производство на високо-квалитетни производи и обезбедување на клиенти со добро искуство.Ако постои било каков квалитет проблем, ние дефинитивно ќе го реши проблемот, додека не се задоволни.Со цел да се осигура дека она што ќе го купите да е оригиналниот автентични производи на CC3 D и да уживате во совршено по-продажбата на услугата, ве молиме да купат производи од Zhuopu нов материјал продавница.

Вака можеби ќе ви се допадне..