• Свеж
Bowsers Houndstooth Microvelvet Двоен Кревет Крофна
zoom_in

Bowsers Houndstooth Microvelvet Двоен Кревет Крофна

DEN 672.48

Од стока
check Во продавницата

Bowsers е двојно поголема копија на сите карактеристики на нашата најдобро продаван крофна кревет дизајн . .декаденција дефинирани!Горниот зајакнат е завршен со "цевки" да се создаде елегантен, "гарнитура" се погледне, на дел од трошоците на high-end куче мебел.На overstuffed "tufted" дното перница во комбинација со отстранлив згрчена пена дното insert, да обезбедат ненадминлива утеха и поддршка.Се разбира, и двете bolsters и перници се zippered за лесно машина за перење и сушење.Ние употреба со највисок квалитет, мебел-одделение, 100% богородица полиестер влакна се пополни за супериорен мансарда и еластичност.Косата не ќе се држи до microvelvet ткаенина!Овој извонреден ткаенина всушност repels домашно милениче коса, нечистотија и влага.Всушност, повеќето од нашите клиенти, едноставно вакуум или тресете-оф домашно милениче коса!Иако сите наши ткаенини се мебел тежина, нашите најсилни ткаенини се microvelvets.Овие материјали се изградени со најлон што ги прави 6 – 8 пати посилно од cottons.Тие се застане најдобро да се повтори за перење и носат и одржување на нивните одличен изглед и чувство за години.Најдобро од сите, microvelvets се добие помек после секое миење.

Вака можеби ќе ви се допадне..