• Свеж
Whatman 1851-037 Кварц Микрофибер Врзивно Слободни Филтер, 2.2 Micron, 6.4 s/100mL Проток, Одделение QM-А, за 3,7 см Дијаметар (Пакување од 100)
zoom_in

Whatman 1851-037 Кварц Микрофибер Врзивно Слободни Филтер, 2.2 Micron, 6.4 s/100mL Проток, Одделение QM-А, за 3,7

DEN 3593.52

Од стока
check Во продавницата

Дијаметар : 3.7 cm.Висока чистота кварц (Si O2) microfibre филтер е се користи за земање на воздух во кисела гасови, карики, flues и aerosols.Особено при високи температури до 500°C и во ЧАСОТ-10 тестирање.Поради ниското ниво на алкална земни метали, "артефакт" производи на сулфати и нитрати (од SO2 и NO2) се речиси елиминирани.QM-А, секвенцијално нумерирани според ЕПА стандарди, е погоден за повеќето апликации.Whatman висока чистота кварц (Si O2) microfibre филтри се користат за земање на воздух во кисела гасови, карики, flues и aerosols, особено при високи температури до 500°C и во ЧАСОТ-10 тестирање.Поради ниското ниво на алкална земни метали, "артефакт" производи на сулфати и нитрати (од SO2 и NO2) се речиси елиминирани.QM-А, секвенцијално нумерирани според ЕПА стандарди, е погоден за повеќето апликации.Дијаметар : 3.7 cm. 100/Пакет.Whatman # : 1851-037.

Вака можеби ќе ви се допадне..