• Свеж
DERNORD 1/4 Бодликава Црево x 1/2 NPT Женски - Home Пијалак Монтирање на 304 Нерѓосувачки Челик Пакување од 2
zoom_in

DERNORD 1/4 Бодликава Црево x 1/2 NPT Женски - Home Пијалак Монтирање на 304 Нерѓосувачки Челик Пакување од 2

DEN 191.76

Од стока
check Во продавницата

1/4" Бодликава Црево x 1/2" NPT Монтирање.Одлично за прикачување 1/4" внатрешен дијаметар црево, и 1/2" топката вентил.Максимален работен притисок од 150 psi.Температурата се движи од -30 на +150 степени Ф 304 од не ' рѓосувачки челик за сила и отпорност на корозија.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик 304. Конекција : Црево Barb да NPT Женски.Максимален Работен Притисок : 150 psi.Работен Притисок : -30℉ ~ +150℉.Оваа DERNORD дома пијалак фитинг е направен на 304 нерѓосувачки челик за сила и отпорност на корозија.Врската на овој фитинг е цревото barb да npt женски тип.Ако не сте со користење на QD поставите или топката вентил, ова е корисна парче од нерѓосувачки за директна конекција.

Вака можеби ќе ви се допадне..