• Свеж
ZIRO TPU Филамент 1.75 mm,Флексибилни TPU Филамент 1.75 mm,3D Принтер со Вжарено 1.75 mm TPU Флексибилни Филамент 0.8 KG Гајтанот, Димензионални Точност +/- 0.05 mm,Сина
zoom_in

ZIRO TPU Филамент 1.75 mm,Флексибилни TPU Филамент 1.75 mm,3D Принтер со Вжарено 1.75 mm TPU Флексибилни Филамент

DEN 479.76

Од стока
check Во продавницата

Се препорачува Истиснување/Млазницата Температура 200-230℃, Топлина кревет 50-60℃, Брзината на Печатење 30-50мм/s.Димензионални Точност и Конзистентност, со Дијаметар толеранција на +/-0.05 мм Нето тежина 800g филамент.Брегот На 95,Објекти печатени со TPU филамент е флексибилен.Вакуум запечатени со desiccant.Бонус - екстра reseal торба за чување се користи со вжарено и notecard.По-продажбата на услугата : ни се Најде од картичката, на секое прашање ќе бидат обезбедени со задоволително решение.

Вака можеби ќе ви се допадне..