• Свеж
645 БОЛЕСТ 150mm f/3.5 Леќа
zoom_in

645 БОЛЕСТ 150mm f/3.5 Леќа

DEN 9576.00

Од стока
check Во продавницата

Mamiya 645 AF Леќи пробив Mamiya 645 AF леќи користи најсовремена ЕКО-СТАКЛО кое нуди ниска дисперзија и високи перформанси со еколошки звучен доведе и арсен-слободен стакло производствени процеси.Покрај тоа, Mamiya сопствениците ќе можат да ги користат над 20 постоечките 645 серија на објективи во прирачник дијафрагмата работата со фокус потврда.Идеален за portraiture, овој објектив прави природен, димензионална слика, обезбедувајќи удобно растојанието помеѓу фотограф и предмет.Со агол на гледање на 27deg., овој објектив е еквивалентно на 93mm леќи во 35mm формат.На БОЛЕСТ 150mm f/3.5 леќа има двете-позиција рачно/автом. фокус спојки на објективот барел за брзи транзиции на прирачник се фокусира преку брз повлече на леќа со фокус прстен.Спротивно на тоа, мал напред притисни на леќа со фокус прстен се занимаваат со автофокус повторно.Апликации вклучуваат portraiture, мода, убавина, спортски и пејзаж telephotography.Објектот Спецификации : Опис на Производот : Mamiya telephoto леќа - 150 мм Леќа Систем : Telephoto леќа Наменет За : Среден формат Леќа Бленда : F/3.5 Фокусна Должина : 150 mm Мин Фокус Опсег : 5 ft се Фокусира на Вредноста : Automatic (автоматски), прирачник Леќа Изградба : 5 група(s) / 5 елемент(s) Специјални Функции : Теле Филтер Големина : 58 mm Компатибилност : Mamiya 645 AF Должина : 3.2 во Тежина : 19 оз.

Вака можеби ќе ви се допадне..