• Свеж
AUTDER Полирач Чистење Подлога Хаубата - (5 до 6 Инчи) - Чистење Подлога Покрие - Корални Руно - Автомобил Полирање на Хаубата на Автомобилот Полирач 6 Компјутери - Сина
zoom_in

AUTDER Полирач Чистење Подлога Хаубата - (5 до 6 Инчи) - Чистење Подлога Покрие - Корални Руно - Автомобил Полирање

DEN 239.76

Од стока
check Во продавницата

ПРИМЕНА : Важат за 5" - 6" Автомобил Полирач; Може да се користи за мебел, метал, дрво боја, напредни кујнски прибор, музички инструменти, како што се крајно полирање постапка, посебно на површината и делови од полирање.ВИСОК КВАЛИТЕТ На : полирач хаубата се состои од висок интензитет на теми кои не се лесно да се скрши, усвојување заврши обработка во случај на линија и четкање-off да бидете сигурни дека тоа може да се користи постојано.МУЛТИ-ФУНКЦИЈА : Ова Waxers Хаубата Сет се состои од 6 PCS корални руно bonnets, која може да се постигне шанса, чистење и полирање функција, мек материјал, да не му наштети на боја.ВИСОК АБСОРБЕНТА : мека корални руно материјали се направи оваа полирање подлога покрие поставите има силен ефект на абсорпција на вода, совршени перформанси при користење.ДОЛГ ЖИВОТ : Перат и еднократно, може да се користи постојано, тоа нема да се деформира од повеќе за перење, ќе не мувла или изгние во влажни.Заеднички Q/На : А Што е разликата помеѓу оние полирање материјали?AUTDER ви понуди со 4 материјали полирање подлога : корални руно, памук, микрофибер, волна руно На грубост на четири материјали е различен, од груба да парична казна руно волна, полн памук, микрофибер, корални руно Сите од нив може да се заврши полирање и шанса да работат одделно, но ние ви препорачуваме : a.Се одлучат за една направена од руно волна или памук кога полирање б.Се одлучат за една направена од корални руно или микрофибер кога шанса Како погруб материјали се повеќе погодни за полирање, потенка материјали материјали се повеќе погодни за полирање B. линк покажува дека спецификација на шанса ракавот е 5-6 инчи, Тоа значи дијаметар или радиус? Обединети како дијаметар C. големина на мојот полирање машина е меѓу 6-7 или 8-9, која големината на полирање влошки јас треба да се избере?Нормално, ние препорачуваме да изберете помала големина опсег, што значи дека : Кога големината на вашиот полирање машина е помеѓу 6 до 7 инчи, јас ви препорачуваме да се изберат 5 до 6 инчи Кога големината на вашиот полирање машина е меѓу 8 до 9 инчи, ние препорачуваме да изберете 7 до 8 инчи еден D. При добивање на на шанса ракав, не е некоја казна пената на шанса ракав, не ми треба да се врати тоа?Имајте на ум : Тоа е нормално за постојат некои лебди пената на полирање подлога кога за првпат го користите, само лер вашиот полирач со подлога неколку минути да се тресат исклучите lint косата Е. Ако производот има проблеми со квалитетот, што треба да направам?Ние препорачуваме да контактирате со нас, како е можно поскоро.Ние ги преземе сите одговорност за било производи со проблеми со квалитетот.Дури и ако го вратите прозорецот е затворен, ние ќе организира наплата или reissue за вас.

Вака можеби ќе ви се допадне..