• Свеж
AmScope 7X-135X Црна Trinocular Стерео Зум Микроскоп на Една Рака Бум Стои со Тешки 80-LED Прстен Светло & 5MP USB3.0 Дигитална Камера
zoom_in

AmScope 7X-135X Црна Trinocular Стерео Зум Микроскоп на Една Рака Бум Стои со Тешки 80-LED Прстен Светло & 5MP

DEN 736.80

Од стока
check Во продавницата

7 X-135 X стерео зум микроскоп во црна заврши.Супер widefield оптички систем нуди кристално јасни слики. 1-1/4" (33mm) поле видите и 4" (100mm) кои работат на далечина.Флексибилни една рака бум стојат опфаќа голема работна површина. 5 MP USB3.0 дигитална камера со напредно уредување на & мерење на софтвер за Windows XP/Vista/7/8/10. Ова е црна верзија на нашата популарна 7 X-135 X зум стерео микроскоп монтиран на single-arm бум застане.Тоа доаѓа со trinocular главата со супер widefield оптика со zoom ratio од 19 : 1 и здрав една рака бум застане.На trinocular порта овозможува да додадете фотографски или видео способност да микроскоп.Нејзините 45 степен склони trinocular oculars и високо-eyepoint оптички дизајн обезбедува удобен набљудување за сите видови на корисници, вклучувајќи eyeglass wearers.На single-arm бум стенд овозможува да се претвори микроскоп глава околу две различни оски, допуштајќи ви точка микроскоп главата во разни правци.Овој микроскоп нуди висока резолуција, супер widefield на гледање, големи зголемена зум опсег и долго работат на далечина.80-LED прстен-светло карактеристики цврста градба во црн финиш, со алуминиумска контрола-кутија за интензитет-прилагодување.Тоа е идеален инструмент за истражувачите, gemologists, engravers, и секој во phlx и/или електроника индустрија.На 5 MP USB3.0 дигитални камерата прави фотографии и видео, и ви овозможува да видите live stream на вашиот КОМПЈУТЕР.Со софтверот е достапен за Windows, Mac и Linux, тоа е мулти-платформски слики решение.Вклучени Windows софтвер нуди слика-развој и мерење алатки, како и напредни compositing карактеристики како што се слика-крои и продолжи-длабочината на-на-фокус.Самостоен преглед и фаќање резолуции ви овозможи да видите high-speed видео додека фотографирате high-definition слики.За Mac и Linux, постои лајт верзија со ограничена обработка карактеристики.

Вака можеби ќе ви се допадне..