• Свеж
ThruNite EDC Светло Bundle丨Catapult Мини Thrower Светло Кул Бело / TT20 Двојна Switch Тактички Светло Кул Бело
zoom_in

ThruNite EDC Светло Bundle丨Catapult Мини Thrower Светло Кул Бело / TT20 Двојна Switch Тактички Светло Кул Бело

DEN 2759.76

Од стока
check Во продавницата

Катапулт Мини - ИДЕАЛЕН ДОЛЖНОСТ EDC СВЕТЛИНА - подобрена OSRAM KW.CSLNM1.TG LED, непречено рефлектор, и TIR леќа, понуда до 653 дворови се фрли и на врв зрак интензитетот на 89600cd, ултра-долга греда растојание светилка, совршен опрема за лов или за пребарување и спасување.Катапулт Мини - МИНИ И ПРЕНОСНИ - Доаѓаат во 3.18 инчи долго и помалку од 1.30 инчи широка, катапулт мини е исклучително преносни, што може да се вклопат во вашата чанта, ранец, или џеб и веројатно дури и не се забележи тоа.Катапулт Мини - ПРИЛАГОДЕНИ ЗА ТАКТИЧКИ И НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА - 5 нивоа на осветленост : светулка/ниско/средно/високо/турбо, одлична за тактички ситуации или за авантури на отворено може да се сретне како што кампување, планинарење, или спелеолошки, и КАТАПУЛТ МИНИ е сигурен да оди на дистанца!.Thru Nite TT20 - ТАКТИЧКИ DUAL-SWITCH - Направени на АЛ T6061-T6 воено-одделение алуминиум, на TT20 може да брзо се претвори да turbo mode (2526 висока lumens) од страна на еден притиснете на опашката префрлање, одржување сте безбедни во опасни ситуации.Thru Nite TT20 - 5000m Ah 21700 БАТЕРИЈАТА На TT20 се напојува со Висок Капацитет 5000m Ah 21700 Литиум-Јонска Батерија (Вклучени).Тоа е нешто поголема во големина и ќе се обезбедат повеќе енергија/моќ и траење од нормалните батерија 18650.

Вака можеби ќе ви се допадне..