• Свеж
BLUETOOTH USB АДАПТЕР PC/MAC
zoom_in

BLUETOOTH USB АДАПТЕР PC/MAC

DEN 431.76

Од стока
check Во продавницата

D-Link DBT-120, Bluetooth USB АдаптерБезжична Јп.компјутер-слушалки. 4-Портен USB 2.0 Notebk Центар Blk.IH-U550 FB.Општи Information Manufacturer : D : D-Link Системи, Inc Manufacturer Дел Број : DBT-120 Product Линија : Personal Air Product Име : Personal Air Безжична Adapter Marketing Информации : D : D-Link, индустријата пионер во безжични мрежи, воведува уште една изведба пробив во безжично поврзување - D-Link Personal Air серија на Bluetooth-от вмрежување производи способен за пренос на податоци меѓу уреди како pda уредите, принтери, и мобилните телефони, компјутери и други новите електронски уреди.D-Link Personal Air DBT-120 Bluetooth USB Адаптер е многу компактен, lowprofile USB Bluetooth решение врз основа на Bluetooth 1.1 спецификација, што го прави компатибилен со други Bluetooth-от уреди.На DBT-120 беше дизајниран и конструиран од земјата да биде компактен и пренослив, што го прави совршено решение за лаптоп компјутери, но, исто така, само како лесен за употреба со десктоп компјутер.На DBT-120 карактеристики стандард 128-битна енкрипција кој ви обезбедува со повисоко ниво на безбедност на вашите податоци и комуникација.D-Link Personal Air DBT-120 вклучува Bluetooth управување и connectivity софтвер од страна на Wid Comm, кој ви овозможува да го конфигурирате и да пристапите Bluetooth-от уреди брзо и лесно.Bluetooth софтвер им овозможува на вашиот компјутер да се откријат и пристап до достапни Bluetooth услуги кои се движат од Интернет пристап на безжична синхронизација со вашиот PDA или мобилен телефон.Компатибилен со USB 1.1, DBT-120 поддржува Windows XP/2000/Ми/98 SE и Macintosh OS X 10.2 и инсталира лесно и брзо да се десктоп или лаптоп компјутер со достапните USB порт.Безжична Specifications Frequency Бенд/пропусниот Опсег : 2400 MHz да 2483.5 MHz Антена : On-board Чип Integrated Antenna Опсег : 30 ft Брзина на Пренос : 723 Kbps Transmission Брзина Детали : 723 Kbps Брзина на Пренос Детали : 433.9 Kbps Приемник Чувствителност : -80 d Bm Безжична Безбедност : Вграден-Во 128.

Вака можеби ќе ви се допадне..