• Свеж
На теренот ssg НОЖЕВИ рачно изработени Вистински Обичај Дамаск Кован Челик Лов & Кампување Нож со Вистински Камила BONEhandle 9.5 инчи
zoom_in

На теренот ssg НОЖЕВИ рачно изработени Вистински Обичај Дамаск Кован Челик Лов & Кампување Нож со Вистински Камила

DEN 816.00

Од стока
check Во продавницата

ВИСТИНСКИ ДАМАСК СО КВАЛИТЕТ И ПАРИ НАЗАД ENSURANCE. 9 ИНЧИ.ДИРЕКТНО ОД ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ЗАНАЕТ ВАШЕТО ИМЕ НА НОЖ И КОЖА ЛИСТ СОСТОЈБА СЕ ПРИМЕНУВААТ .НИЕ МОЖЕ да ДИЗАЈН ВАШИОТ НОЖ СПОРЕД ваш ИЗБОР И на ПОБАРУВАЧКАТА, КАКО што СЕ ПРОИЗВОДСТВО ( ШТО ТРЕБА ДА НИ ја ДАДЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ВРЕМЕ И РАЗЛИКАТА во ЦЕНАТА ЗА ТОА) пратеник НОЖ ИНДУСТРИЈА %100 HANDEMADE НОЖ СО НАЈДОБАР КВАЛИТЕТ ENSURANCE НИЕ СЕ MANUFACTURAL МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ ВАШИОТ НОЖ НА РЕДОСЛЕДОТ СПОРЕД ВАШИОТ ОПИС.Овој нож се рачно изработени од 1095 висока јаглероден челик и 15n20 наизменични челик слоеви.Како што можеби знаете, 1095 е традиционална и се обиде по Американско средно јаглероден челик кои се ценети за нож ножеви.Тоа е закоравен на околу 57-60 на Rockwell C скала (HRC).Овој нож е сериозен сечилото кои ќе работат и за лов и риболов.Тоа може да биде лесно наострен дома или на терен, а ќе се одржи на раб многу добро. Тоа е вистински слоевит Дамаск челик (не се лажни или имитација Дамаск).Бидете внимателни од лажни Дамаск ОПИС МАТЕРИЈАЛ : ДАМАСК СЕЧИЛОТО тоа постојано им овозможува на мене да се опфатат во мојата креативност за да се произведе единствена уметничко дело, што е исто така високи перформанси алатка за вашата кујна.Почетниот Материјал Боб почнува со две или повеќе различни видови на јаглерод алатка челик, од кои секоја се зацврстуваат и темперамент во ист опсег.Почнувајќи Палка Тој слоеви на челик во 'челик сендвич', капи-заварување заедно и го стави во топла forg.

Вака можеби ќе ви се допадне..