• Свеж
Efavormart 50pcs Црна Еластичен Spandex Опремени Банкет Стол Покрие Dinning Настан Slipcover за Свадба Партија Банкет Угостителство
zoom_in

Efavormart 50pcs Црна Еластичен Spandex Опремени Банкет Стол Покрие Dinning Настан Slipcover за Свадба Партија

DEN 959.76

Од стока
check Во продавницата

Spandex.Цел над $39 право на БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ,се комбинираат со било Efavormart items Wrinkle СЛОБОДНИ, отпорни на Дамки.Големината : стол назад : 15 широк x 17 високи Седиште област : 15 x 16 Нозе : 15' високи Како да се Грижи : Рачно перење, хемиско чистење само.Не кајгана.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : 160 GSM Премиум spandex стол опфаќа се дизајнирани за да ги собере еден банкет стол со кружен врв.Направени од високо-квалитет водат spandex материјал.Овие типови на стол slipcovers модерно контура банкет столици, давајќи им елегантни формален изглед.ИЗРАБОТКА : стол опфаќа се запечатени и исечените на рабовите.Постојат еластична и силна нога џебовите на дното.На нога џебови се доволно длабоко за да се спречи стол нозете од лизгање надвор.Столот ќе биде целосно завиткан.ПРИМЕНЛИВИ КОРИСТИ : Овие многу издржливи и обновливи spandex стол опфаќа се совршени за подобрување на шармот на вашиот банкет или свадба столчиња за свадби, тушеви, банкет настани, службените лица и други празнична прослави сакате да додадете малку zing во.ЗАШТИТНИ И ЛЕСНО НЕГА : Овие тешки-должност одговара стол опфаќа ги направи совршен избор за речиси сите настани.Тие се заштити вашиот столици од нечистотии, прашина и гребнатини и облагородување на дизајн на вашиот настан.Машина перат, ја собори сува, и ниска топлина.

Вака можеби ќе ви се допадне..