• Свеж
OLIGHT Olantern Мини 150 Lumens LED MCC Батерија Фенер Светло Пакет Со Obulb 55 Lumens 4-Режим Orb Светлина со Магнетни Дното за Дома Декор,Кампување, Планинарење(Сив)
zoom_in

OLIGHT Olantern Мини 150 Lumens LED MCC Батерија Фенер Светло Пакет Со Obulb 55 Lumens 4-Режим Orb Светлина со

DEN 1869.60

Од стока
check Во продавницата

Напојува со интегриран 3.7 V 2000m Ah литиум-јонска батерија, Olantern мини може да трае 48 часа под 15 лумен светлината амбиент.Olantern мини е телото главно направени од цинк легура, овозможувајќи да биде тешко но сепак лесен.На nonslip и еластична TPE база стои stably на било каква рамна површина, или можете лесно може да се обеси со приложените рачка или факултативниот магнетни кука.Мулти-Цел Кампување Светлина : Со user-friendly дизајн за активности на отворено како пешачење, кампување, лов, истражување.Obulb е пренослив orb LED светло со 4 режими, вклучувајќи ги и топло бела светлина (55 / 3.5 lumens), 7 lumens црвено светло (постојан или светкави).Овие 4 режими дојде во рака за различни ситуации, како кампување, планинарење, ноќен работа, итен моќ прекинување, сигнализација, амбиентална светлина, и партија декорација.Olight е сосема нов Obulb секогаш осветлување од ваша страна, сјае за добра семејство време, и истражува повеќе забава.

Вака можеби ќе ви се допадне..