• Свеж
Ikelite 200DL Подводни Домување за Nikon D780 dslr фото Камера
zoom_in

Ikelite 200DL Подводни Домување за Nikon D780 dslr фото Камера

DEN 188.40

Од стока
check Во продавницата

Детална оценка 200ft (60m).Контролите се предвидени за сите камера функции освен : Диоптријата на вредноста контрола; Фокус селектор заклучување; Fn копчето; Pv копчето; Ослободување на режимот на бирање / Ослободување на mode dial заклучување ослободување; режим на Фокус селектор.Вакуум вентил вклучени (пумпа се продава одделно).Компатибилен со DL систем леќа пристаништа (леќа порта потребни за водоотпорен операција; се продава одделно).Јасно назад обезбедува приказ на камерата и о-прстен печат.Со полно опремен и издржливи водоотпорен домување за Nikon D780 dslr фото апарати.Погоден за нуркање, snorkel, сурфање, билијард, и било која апликација во или низ вода.Сува Заклучување (DL) порт систем обезбедува одлични оптички квалитет и трајност на уште е најлесниот на пазарот.Ергономски активира стилот на контроли за shutter и копчето за враќање назад фокус.Оптички визирот е зголемување за гледање преку нурне маска.Сите важни камера функции се достапни под вода.Факултативна десен брзо ослободување рачка, TTL strobe системи, зголемена viewfinders, и други додатоци за скоро било која апликација подводни.Леќа порта потребни за водоотпорен операција (се продава одделно).Вклучува лента со левата рака брзо ослободување справи.

Вака можеби ќе ви се допадне..