• Свеж
ACTIPOCHE Chaud / Froid (11 х 27 см)
zoom_in

ACTIPOCHE Chaud / Froid (11 х 27 см)

DEN 701.04

Од стока
check Во продавницата

Купер Actipoche 1 Thermic Торба 11 x 27cm е природно решение за да се ублажи брзо болка благодарение на својата топла акција (thermotherapy) или нејзините ладна акција (cryotherapy).Лесен за употреба и обновливи, тоа е да се користи од страна на : - жешка акција во случај на мускулите contracture, болка во грбот, torticollis, лумбаго, менструални болки,- ладна акција во случај на вирус, издолжување, испакнатини, хематом, главоболка или заби болка.Едноставно топлина торба во топла вода или во микробранова за топла акција или место торба во фрижидер за ладна акција и потоа вметнете торба во својата маска.Кутијата содржи : - 1 thermic торба,- 1 капак.Купер Actipoche 1 Thermic Торба 11 x 27cm е природно решение за да се ублажи брзо болка благодарение на својата топла акција (thermotherapy) или нејзините ладна акција (cryotherapy).Лесен за употреба и обновливи, тоа е да се користи од страна на : - жешка акција во случај на мускулите contracture, болка во грбот, torticollis, лумбаго, менструални болки,- ладна акција во случај на вирус, издолжување, испакнатини, хематом, главоболка или заби болка.Едноставно топлина торба во топла вода или во микробранова за топла акција или место торба во фрижидер за ладна акција и потоа вметнете торба во својата маска.Кутијата содржи : - 1 thermic торба,- 1 капак.

Вака можеби ќе ви се допадне..