• Свеж
Dixon 300-Б-АЛ Алуминиум 356T6 Тип Б Камери и Жлебот Црево Фитинг, 3 Приклучок x 3 NPT Машки
zoom_in

Dixon 300-Б-АЛ Алуминиум 356T6 Тип Б Камери и Жлебот Црево Фитинг, 3 Приклучок x 3 NPT Машки

DEN 790.80

Од стока
check Во продавницата

Директно тело со две дупки за поврзување на две црева или цевки со камери и жлебот приклучоци или теми.Женски cam спојка крајот за поврзување на машките ритам адаптери и еден NPT машки навој крајот за поврзување на NPT женски навој конекции (Тип Б).Алуминиум за отпорна на корозија и tarnishing.Кам заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Нитрилна butadiene гума печат оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. На Dixon Тип Б алуминиум 356 T6 камери и жлебот фитинг има директно тело со две дупки за поврзување на две црева или цевки со камери и жлебот приклучоци или теми.Тоа е еден женски cam спојка крајот за поврзување на машките ритам адаптери и еден NPT машки навој крајот за поврзување на NPT женски навој конекции (Тип Б).Телото е направено од алуминиум за корозија и оцрни отпор, и тоа има камери за заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Со нитрилна butadiene гума (Buna-N) печат овозможува течење-тесни одговара дека е оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. Оваа Dixon камери и жлебот фитинг е погоден за употреба во комерцијални или индустриски проток системи, како што се вода транспорт и третман, управување со отпад, и во нафта системи, меѓу другите, но тоа не треба да се користи во компримиран воздух или пареа апликации.Црево фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола, и менување на насоката на проток во цевки и црева системи во многу различни индустрии.При купување црево фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој, unthreaded, или со користење на друга конекција стандард, како што се камери и каналите, и доаѓаат во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, Мериленд.

Вака можеби ќе ви се допадне..