• Свеж
ERYONE Дрво PLA Филамент за 3D Печатач, 1.75 mm, Толеранција: ±0.03 мм, 1kg (2.2 LBS)/Гајтанот
zoom_in

ERYONE Дрво PLA Филамент за 3D Печатач, 1.75 mm, Толеранција: ±0.03 мм, 1kg (2.2 LBS)/Гајтанот

DEN 695.76

Од стока
check Во продавницата

1. Блиску до burlywood боја.Има дрво-како и текстура. 2. Печати Температура Опсег 2.Тоа е лесно да се предизвика млазницата пречка ако temp премногу ниско за да топење дрво PLA; 3.Дрво PLA е посебен PLA филамент кој е лесен за производство на жици за време на печатење процес; 4.Друга карактеристика на дрво PLA е абразивни - како песок хартија.Некои предлог за Eryone дрво PLA врз основа на горенаведените информации.За намалување на жици : 1. Изборот на долниот печатење temp во право temp спектар на кои можеме да се печати нормално; 2. Право retraction може да ни помогне да се намалат овие стрингови. 3. Се разбира, некои соодветниот модел датотеки исто така, може да ни помогне да избегнеме некои стрингови. 4. Скаменетото млазницата е подобар избор кога ќе го користите дрво PLA.Забелешка : За оригинални Prusa 3 D печатач корисници, се препорачува temp е : 200℃ за екструдер, 65℃ за топлинска кревет.Техничка спецификација : Дијаметар : 1.75 mm, Толеранција : +/-0.03 mm Печатење Температура : 190℃ - 220℃ (374℉ - 428℉) се Препорачува брзината на печатење : 50-100 мм/s Совети за употреба и складирање : 1. Ако ви се случува да ја напушти вашиот печатач оневозможена за повеќе од неколку дена, ве молиме да се повлече на филамент да се заштити вашиот печатач млазницата. 2. Со цел да се продолжи животот на вашиот филамент, ве молиме чувајте го на суво, запечатени торба или кутија.По можност, да додадете пакет на Силика Гел за да се апсорбира вишокот на влага. 3. Кога складирање на вашите филамент, ве молиме да се хранат лабава крај преку дупки на работ на филамент ролна за да се избегне ликвидација, така што тоа се храни правилно кога ќе го користат следниот пат.

Вака можеби ќе ви се допадне..