• Свеж
SITONG Батеријата Случај за Samsung Галакси S10e, 5000mAh Батерија Продолжен Полнење на Батеријата Полначот Случај, Додадете 1.2 X Екстра Сок (5.8 инчен за Галакси S10e)
zoom_in

SITONG Батеријата Случај за Samsung Галакси S10e, 5000mAh Батерија Продолжен Полнење на Батеријата Полначот Случај,

DEN 263.76

Од стока
check Во продавницата

Полнење и заштита, 2 во 1 функција.Вграден-во кратки-коло и overcharge заштита.Вклучени во : Полнење на телефонот и батеријата случај ИСТОВРЕМЕНО додека вклучен.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Оваа батерија случај е само наменета за Галакси S10e.Тоа НЕ е компатибилен со Галакси S10 5 G, Галакси S10 или Галакси S10+.Интегрирани прекинувач ви овозможува да го вклучите/исклучите батеријата случај брзо. 4-светлината LED индикаторот покажува моќта на статусот на батеријата случај.И секоја светлина претставува 25% од власта.Инсталација : телефонот е обвинет откако е инсталиран во батеријата случај.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Батеријата случај нема автоматски да го наполнам телефонот кога батеријата на телефонот работи на ниско ниво.Притиснете го копчето еднаш, за да започне полнењето.Притиснете го копчето два пати за да го прекинете полнењето.Тенок дизајн со точни cut-испис.Тоа е совршен за патување и активности на отворено.Исто така можете лесно да пристапувате до копчиња и пристаништа на телефонот без да ја отстраните батеријата случај.Но, треба да се отстрани батеријата случај ако сакате да ја синхронизирате телефонот со компјутер.Тип-C Жица Слушалки, Андроид Auto, Брзо Полнење, Безжични Полнење или Samsung Плати НЕ се поддржани.Направени од високо-квалитетни материјали со уникатни и удобно тактилни впечаток. 360º Целосна Заштита.Заштита на телефонот од испакнатини, гребнатини и прашина.Не го заштитите екранот.Препорачливо е да се инсталира екран заштитник.Вграден-во 5000m Ah литиум-јонска батерија со висока ефикасност и висок конверзија стапка.Додадете 1.2 екстра сок за телефонот.Идеален за долги патување и бизнис патување.Користете оригинални полнач и кабелот кој што доаѓа со телефонот да ја полните батеријата случај како генерички или не-оригинални полначи и кабли обично предизвикуваат батеријата случај на дефект.Инсталација : телефонот е обвинет откако е инсталиран во батеријата случај.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Батеријата случај нема автоматски да го наполнам телефонот кога батеријата на телефонот работи на ниско ниво.Притиснете го копчето еднаш, за да започне полнењето.Притиснете го копчето два пати за да го прекинете полнењето.Вклучени во : Полнење на телефонот и батеријата случај истовремено додека вклучен.Наплатата ќе се запре по целосно наполнета.Користете оригинални полнач и кабелот кој што доаѓа со телефонот да ја полните батеријата случај како генерички или не-оригинални полначи и кабли обично предизвикуваат батеријата случај на дефект.Тип-C Жица Слушалки, Андроид Auto, Брзо Полнење, Безжични Полнење или Samsung Плати НЕ се поддржани.Треба да се отстрани батеријата случај ако сакате да ја синхронизирате телефонот со компјутер.Направени од високо-квалитетни материјали.ЗАСИЛЕН АГЛИ И СТРАНИ ЗА ЗАШТИТА НА ДИЗАЈН. 360º Целосна Заштита.Го штити телефонот од испакнатини, гребнатини и прашина.ЗАБЕЛЕШКА : Не го заштитите екранот.Па тоа е подобро да се инсталира екран заштитник.Напредни силиконска заштита на двете страни.Не брадата дизајн.Не прекумерна големо.Се вклопи во вашата рака, одговара на вашиот ум.Полнење и заштита.Вграден-во кратки-коло и overcharge заштита.Додадете 120% екстра животниот век на батеријата.Идеален за хард-работен ден, долги патување и бизнис патување.Оваа батерија случај е само компатибилни со Галакси S10e.Тоа НЕ е компатибилен со Галакси S10 или Галакси S10+.

Вака можеби ќе ви се допадне..