• Свеж
Сигма 50mm f/1.4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметноста на Леќите на Canon EF - САД Гаранција - Пакет со 77mm Филтер за Полнење, Flex Леќа Сенка, Леќа Заврши (19x19), Чистење, Полнење,
zoom_in

Сигма 50mm f/1.4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметноста на Леќите на Canon EF - САД Гаранција - Пакет со 77mm

DEN 3000.00

Од стока
check Во продавницата

Сигма 50mm f/1.4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM УМЕТНОСТ Леќа - Petal-Тип Худ - Пред & Задните Леќи на Капи - Торбичка Случај - Сигма 1 Година, Северна и Јужна Америка Ограничена Гаранција (3 Година САД Продолжена Гаранција за Вкупно 4 Години од Датумот на Купување) - Пакет Предмети : - 77mm Филтер за Полнење (УВ/CPL/ND2) - Леќа Заврши (19x19) - Чистење Комплет - Капа Поводник - Flex Леќа Сенка - Lenspen Леќа Почиста - PC Софтвер Packaage.Комплетно редизајниран и reengineered.Исклучителен Квалитет На Сликата.Неверојатна фокусна точка острината кога ширум отворени.Парови и со Pro-Ниво dslr ' s.На Сигма 50mm Ф1.4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметност е на pro-ниво изведувач за целосна рамка DSLRs и е идеален за многу видови на videography и фотографија, вклучувајќи портрети, пејзажи, студио за работа и се уште живот.Тоа е редизајниран и повторно да се изведуваше со SLD стакло и е оптимизиран за богатите периферните светлината, со подобрување на голем отвор на перформансите од страна на позиционирање широк елементи во предниот групи.Други новости на оваа леќа содржи оптимизиран автофокус алгоритам за неспокојот, фокусирајќи се и летачки фокус систем за да се намали леќа движење, со истовремено ставање акцент.Под Глобална Визија линија, тоа има нова мат финиш, ажурирани БОЛЕСТ алгоритам и секоја леќа се подложува на Сигма е заштитен модулација transfer function (МТФ) "А1" тестирање пред да бидат испратени.Тоа има 13 елементи во осум групи, во споредба со претходните осум елементи во шест групи, и тоа исто така е подобрено блиску фокусирајќи се на 15.7 инчи и максимално зголемување на односот на 1 : 5.6. На 50mm Ф1.4 вклучува Сигма е Hyper Sonic Motor (HSM) систем за производство тивки, високо-брзински автоматски фокус.Во прилог, тоа вклучува Супер Мулти-Слој Слој за да се намали светкаат и ghosting, и за да се обезбеди највисок квалитет на слики.USB Док Компатибилност, Sigma разви посебен софтвер (СИГМА Оптимизација Про) дека може да го ажурира леќа фирмверот и да се приспособат на параметри, како што се фокусираат. *USB-Приклучете се продава одделно.

Вака можеби ќе ви се допадне..