• Свеж
Црвено Suricata Playspot Пена Hexamat – Гео Interlocking Бебе Игра Мат - Бебе Playmat за Деца, Доенчиња & Години – 79 x 60 или 74 x 63 Пена Кат Игра Мат - Патент (Ghost Бела/Сива
zoom_in

Црвено Suricata Playspot Пена Hexamat – Гео Interlocking Бебе Игра Мат - Бебе Playmat за Деца, Доенчиња & Години

DEN 2158.80

Од стока
check Во продавницата

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.ЛЕСНО ДА се СТАВИ ЗАЕДНО И ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ – Монтажа на Hexamat е ТОЛКУ ЛЕСНО – само да се стави заедно на едноставен загатка со парчиња фитинг совршено едни на други.Најдобро од сè – тоа е ТОЛКУ Лесно да се Чисти само да се избрише со влажна крпа и ќе завршиш.БЕЗБЕДНО И МЕКА ЗА МАЛКУ TOTS – Hexamat Ева Пена Загатка Мат ќе имаат бебиња, години и деца squealing во радост!Тоа е совршено squishy место да легнете, индексирање, прошетка или дури и да направи некои салто.Уживајте во оваа безбедно, шарени мат заедно со вашиот малку еден.Совршен за домови, дневни, градинка или градинка.НЕМА повеќе да се грижи за бебиња/деца земајќи ја собори на хард, или ладна тврдо дрво подови во вашата дневна соба.БЕЗБЕДНОСТА на НАШИТЕ #1 ПРИОРИТЕТ - Црвена Suricata игра плочки за деца се направени од мека, трајни ЕВА пена и во согласност со НАС регулирани играчка стандарди за безбедност.На Playmat Бебе Hexamat е не-токсични, без олово, BPA, и Phthalates.Безбеден за деца на возраст од 12 месеци и постари.Густата мат е спакуван во јасно zippered ПВЦ носи торба со рачки за лесен транспорт и чување!.БЕСКРАЈНА ГЕОМЕТРИСКА ДИЗАЈНИ – 40 Trapezoid пена подни плочки и 24 работ триаголници може да се направи во илјади уникатни модели.На Патент Хексагонална Загатка Бебе Мат опфаќа повеќе од 33 квадратни.ft.Со 2 или повеќе групи можете да ги покрие дури и поголеми површини.СЕКОЈ МОЖЕ да БИДЕ УМЕТНИК – Креирање на нови дизајни од нашите шарени, преголеми плочки е една од повеќето забавно семејството активности некогаш.Децата, родителите, бабите и дедовците ќе сакаат да ги покажувате своите уметнички вештини со доаѓа со луди, геометриски модели.Можете да направите секој дизајн прикажува во сликите со само еден сет.Пена Плочка Душеци Вклучува - 40 пена interlocking трапец обликувани парчиња (што е еднакво на 20 шестоаголници) и 24 пена работ триаголник плочки. 0.5" Дебела ЕВА пена игра област - Безбедно, мека место за бебиња да се утврдат, има стомак време, и години да игра на.Одлично за одење, валање или вежбате.Супер Големи Игра Област - Многу голема површина на насобраните мат покрива над 33sq ft.Лесно да се исчисти површината - само ги чистат со влажна или мокра крпа.Лесно да се соберат - плочки се вклопуваат совршено за секој други и едноставно како да сними 64 парче загатка.Бескрајни Геометриски Модели - Геометриски хексагонални/трапец/триаголник плочки овозможи да се создаде бескрајни дизајни кои додадете малку забава во вашиот дом décor.Користете нашите идеи или да креирате ваши!.Enhanced Младата Развој - светли бои и различни форми ќе го стимулираат вашето дете мозокот.Наскоро доволно тие ќе го препознае триаголници, шестоаголници и дури и trapezoids/.Производот е безбеден за користење за бебиња и деца од сите возрасти – уверение со НАС стандарди за безбедност на ASTM F693 и CPSIA од CPSIA овластена лабораторија за тестирање.Производот е слободен на BPA, олово, и phthalates.Обновливи PVC Кеса - Доаѓа во издржливи, опремени хексагонални во облик на вреќа - лесно да навивам далеку во вашиот playroom или однесете со вас на вашиот патувања.

Вака можеби ќе ви се допадне..