• Свеж
Bouffant Капи со Копче, Хируршки Чистење Капа за Мажи Жени, 2 Парчиња Цвеќе Розова Работи Шапка Sweatband
zoom_in

Bouffant Капи со Копче, Хируршки Чистење Капа за Мажи Жени, 2 Парчиња Цвеќе Розова Работи Шапка Sweatband

DEN 335.76

Од стока
check Во продавницата

Тоа е многу погоден за лекари и медицински сестри кои имаат потреба од висока концентрација во текот на операцијата.Вграден-во памук пот абсорбента појас на челото лесно може да го апсорбира потта од челото и чувајте го во свежа и удобно.Тоа исто така може да се windproof во зима и е погодна за сите сезони.Вратоврска затворање. Стави сите на косата во ззп и да се спречи коса од испаѓање.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Печати на враќање превозот етикета.Ако постои било каков проблем со еластична врска назад капи во рок од 6 месеци, можете да ме контактирате преку е-маил, и јас ќе ви обезбеди со целосна наплата или ви испрати нова.За повеќе дизајни, можете да направите пребарување за "работни капа" во нашата продавница.Имајте пријатен ден!.Измијте Method Bouffant хируршки капи може да биде страна се мијат, машина изми, може да биде суво, не bleached Guarantee We ветување 6 месеци гаранција за квалитет на производот.Големина : Bouffant стил капи дијаметар е 18cm/7in, вратоврска на задната страна на шапка може да се прилагоди по волја. За некои луѓе кои треба да се избричат својата коса, поради некоја причина, но не сакате да носи перика, ова е исто така еден вид на интимни заштита, подобро украс на вашата глава, и нови стилови секој ден. Спречување на дамки од масло и готвење мирис, многу погодна за кујна работници.Прилагодливи Врски : Еластичен завој вратоврска назад капи може да се прилагоди за лесно носење и полетување.Тоа нема да се чувствуваат топли дури и ако се работи за долго време во текот на летото.

Вака можеби ќе ви се допадне..