• Свеж
Батеријата Тестер Дигитални Универзални Батеријата Тајна за В АА ААА D N 9V 1.55 V Копчето Ќелија
zoom_in

Батеријата Тестер Дигитални Универзални Батеријата Тајна за В АА ААА D N 9V 1.55 V Копчето Ќелија

DEN 837.60

Од стока
check Во продавницата

Широка примена : Батеријата Тестер е погоден за испитување на јаглерод, цинк, алкална и акумулатори.Тестирање опсег : Тестирање опсег на Полнење Систем Тестер е C, АА, ААА, D, N, 9 V (6 F22) и 1.55 V копчето батеријата.Материјал : Мулти Цел Батеријата Тајна направени од издржлив ABS и пластични материјали,е долга-трајни за долгорочна употреба.Функција : Батеријата Аналитичар покажува што треба да знаете за вашата батерија е здравје, тоа ќе прецизно покажува дали батеријата е во сиромашните, слабите, или добра состојба на напон.LCD дисплеј : Батеријата Тајна опремени со clear LCD бар граф дисплеј,кој е лесно да се покаже и да се прочита.Description This корисна дигитални батеријата тестер го прави лесно за вас да добиете најмногу од вашиот батерии и ви овозможува да знаете кога е време да добиете нова.Вие едноставно можете да ги тестираат батеријата напон за да се утврди дали капацитетот на батеријата е низок или висок,што е многу корисно во секојдневниот живот.Feature Battery тестер-Боја : Како што е прикажано.-Материјал : ABS,пластични.-Големина : 3.62x2.48x0.55 инчи.Напојување : 1.55 V копчето тип на батерија (не се вклучени)Тестирање Опсег : C, АА, ААА, D, N, 9 V (6 F22) и 1.55 V копчето battery Notes : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакет Including1 * Батеријата тестер.

Вака можеби ќе ви се допадне..