• Свеж
xigua Шарени И Убави Галакси Нерѓосувачки Челик 600ml Вода Шише Течење-Доказ Шише за Вода, Погоден за Салата Училишни Деца и Возрасни Пиење Шишиња
zoom_in

xigua Шарени И Убави Галакси Нерѓосувачки Челик 600ml Вода Шише Течење-Доказ Шише за Вода, Погоден за Салата Училишни

DEN 647.76

Од стока
check Во продавницата

полиестер.Вакуум изолација-двоен ѕид од не ' рѓосувачки челик, подобро вакуум изолација.Имајте пријатна до 12 часа, а се задржи ладно, за период до 24 часа.Ве молиме да се биде внимателен да не се пие топла пиење цевчиња над 60°C/140°F, која може да предизвика изгореници.Лесни шише за вода-нашите шише за вода дизајн го прави тоа многу погодни да се носат околу себе, без разлика дали тоа е во канцеларија, училиште, фитнес, јога, или кога ќе се дознае за какви било активности на отворено (како што е возење велосипед, трчање, планинарење, backpacking) Или кампување).Високо-квалитетни материјали-На литургија е направен од високо-квалитет, висока-одделение храна-одделение од нерѓосувачки челик, кој е целосно отпорен на оксидација и корозија.Повеќе издржливи, погодна за возрасни и деца.Лесно да се напие-на слама капа е цврсто зезнав на шишето, и таму е spout дека може да се претвори наопаку.Транспарентна слама е во прилог на дното на капакот, која може да биде лесно да се отстрани за чистење.Одличен подарок-ова пијат шише е совршен за салата, патување, пешачење, велосипедизам, спортски, училиште, канцеларија.Печатени со симпатична и модерен модели.personalise.Тоа може да биде најдобар подарок за семејството и пријателите. 【Печатење】Надворешни шише печатење (шише капаче е фиксна во црно, тесно грло е фиксна во сребро) 【Големина】27.5*7.2 cm (10.8*2.8 инчи) 【Капацитет】600ml 【Инструкции】 1. Малолетните лица, ве молиме да користите под водство на возрасни или по известување. 2. Чистење на внатрешноста и надворешноста на купот со неутрален детергент во топла вода пред употреба 3. Со цел да се постигнат најдобри топлина и ладно чување ефект на првенство, се препорачува да додадете топла вода или мраз вода за загреете или пред-ладење.Тоа е подобро да додадете коцки мраз кога чување на ладно. 4. За да се спречи протекување, ве молиме да ги заостри капак во правец на стрелките на часовникот насока кога купот тело е навалена. 【Мерки на претпазливост】 1. Додадете врела вода да купот, не користете цевчиња кога пијат за да се спречат изгореници. 2. Кога додавате врела вода првенство, тоа не треба премногу да се целосно да се спречи scalds од преполнети. 3. Избегне паѓање, судир или силно влијание да предизвика купот на телото да се деформира, кој ќе влијае на производот ефикасност. 4. Избегне директна греење или со ставање на тоа на висока температура место.Тоа е строго забрането да се загрее на производот со отворен пламен, микробранова печка, индукција шпорет, или машина за миење садови. 5. Не додавајте сув мраз, газирани пијалоци и други течности кои се склони кон висок притисок и во вакуум чаша; не додадете течности кои содржат алкални и кисели состојки како што се соја сос, супа итн., за да се избегне отпорност на купот. 6. Кога чистење, ве молиме да користите неутрален детергент и топла вода за да се исчисти, не користете алкална кајгана, хемиски брише и други чистење агенти. 7. По пополнување расипливи пијалоци како што се млеко, ве молиме да пијат и да се мијат нив што е можно поскоро за да се избегне влошување на внатрешен резервоар. 8. Не ги користат за други цели освен ладно и топлина зачувување. 【Држи време】 10 часа над 45°C, 6 часа над 65°C.

Вака можеби ќе ви се допадне..