• Свеж
UNIDO PETG Филамент за 3D Печатач Пченка, 1.75 mm 1kg Гајтанот (2.2 lbs), Димензионални Точност +/- 0.02 мм, ги Заглави-Free/Меур-Free/Метежот-Бесплатно 3D Печатење со Вжарено за Куче Ознак?
zoom_in

UNIDO PETG Филамент за 3D Печатач Пченка, 1.75 mm 1kg Гајтанот (2.2 lbs), Димензионални Точност +/- 0.02 мм, ги

DEN 455.76

Од стока
check Во продавницата

Совршена Замена за PLA Филамент : PETG, комбинирање на висока сјај од PLA и добра цврстина на ABS, е идеална полимер за лесни но трајни модели и прототипови.Уживајте лесно почитување на печатење кревет, многу ниска мирис, висока детали резолуција, и мазна, сјајна завршува на сите на вашите цртежи.Без мирис, нетоксичен, еколошки и рециклира, PETG е најсоодветен 3 D филамент за семејства со деца.Ниска намалување, добра ликвидност, високо ниво на транспарентност, одлична флексибилност со добра гланц за импресивен печатење резултати.Обработени над поширока обработка опсег од конвенционалните filaments и исто така нудат добра комбинација на својства.Нашите PETG е вакуум запечатени со desiccant да се заштити со вжарено и да се намали притискање на долго-далечна транспорт.Секој пакет на PETG содржи 1 kg (~2.20 lbs) гајтанот на 1.75 mm филамент дијаметар со димензионални точност од +/- 0.02 mm).Ние препорачуваме печатење на млазницата температура од 230°C - 260°C (446°С - 500°F).Компатибилен со повеќето 1.75 mm 3 D пенкала / 3 D принтери на пазарот, идеален за 3 D печатење клуч, завртка, куче ознака, билборд, подароци и така натаму.Се Препорачува Истиснување/Млазницата Temp : 210°C - 240°C (410℉~ 464℉).Загреан Кревет Temp : 50°C - 70°C (122℉~ 158℉).Filaments Дијаметар и Точноста : 1.75 mm +/- 0.02. Filaments Нето Тежина : 1 kg (2.2 lbs).Вентилаторот за ладење : вклучено.Брзина на печатење : 40~60(mm/s).Сплав Поделба на Далечина : 0.14(mm).Retraction Растојание : 1~3 мм. (Забелешка:врз Основа на 0.4 mm млазницата и да се поедностави 3 D V 4.0.; Печатење услови може да се разликува кај различни млазницата дијаметри.).Се препорачува Истиснување/Млазницата Temp : 210°C - 240°C (410℉~ 464℉)Загрева Кревет Temp : 50°C - 70°C (122℉~ 158℉) Filaments Дијаметар и Точноста : 1.75 mm +/- 0.02 Filaments Нето Тежина : 1 kg (2.2 lbs).Вентилаторот за ладење : Претвори on Printing Брзина : 40~60(mm/s)Сплав Поделба на Далечина : 0.14(mm) Retraction Растојание : 1~3 мм(Забелешка:врз Основа на 0.4 mm млазницата и да се поедностави 3 D V 4.0.; Печатење услови може да се разликува кај различни млазницата дијаметри.).

Temperature:
Recommended Extrusion/Nozzle Temp

Вака можеби ќе ви се допадне..