• Свеж
GIGALUMI Соларен Пат Светла (12-Pack), Водоотпорен Соларни Градинарски Светла, Светла LED Соларна Пат Светла, Отворено Светла за Пејзажи, Градини, Патишта, пешачки Патеки и п?
zoom_in

GIGALUMI Соларен Пат Светла (12-Pack), Водоотпорен Соларни Градинарски Светла, Светла LED Соларна Пат Светла, Отворено

DEN 959.76

Од стока
check Во продавницата

【Енергија-Заштеда на】заштеда на енергија и пари со овие прекрасни, ладно бела, предводена пат соларни светилки.Опремени со високи перформанси батерии и долг живот ЛЕР светилки, тие автоматски се вклучи во вечерните часови и исклучување на зората, обезбедување до 8 часа или повеќе на брилијантен светлина кога целосно наполнета.Придвижуван од сонцето, тие се еколошки-пријателски, да ви помогне да заштедите електрична енергија и се дизајнирани да бидат најпаметните во текот на ноќта кога е најпотребно. 【【Домот Надворешна Декорација】Со атрактивни, модерни дизајни, овие светли сончева градина светлата се создаде елегантен отворено осветлување искуство, совршен за вашата пешачки патеки, приоди за автомобили, градини, и повеќе. 【Времето Отпорни】Со IP44 водоотпорен технологија, овие силни, безжични сончевата патека на светлината се спротивстави на ' рѓа и корозија и се добро заштитени од дожд, снег, мраз или лапавица.Тие работат прекрасно во вашиот градини и да се справи sprinklers со леснотија.На поликристални silcon надворешноста нуди значителна флексибилност и отпорност на екстремни температури.Уживајте во светли, грижете се-слободен осветлување цела ноќ со овие трајни, соларни светилки на отворено. 【Брза и Лесна Инсталација】Не се потребни алатки – само следете неколку едноставни упатства.Безжична поставување и операција.Само завртете го вашиот светлата со едноставно се префрлат и да се поттикнат ги во земјата со здрав развој.Види едноставни чекори подолу. 【Кои се занимаваат со Клиентите】гордееме на обезбедување на подобри услуги на клиентите и висок квалитет на осветлување производи за да ги задоволат вашите отворено осветлување потреби.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас за брза и професионална по-продажба на услуги.Ние со нетрпение очекуваме да ви служи. 1.Пресврт го отворите капа за да го вклучите пред употреба. 2.Бидете сигурни дека соларен панел вани доволно сончева светлина за 8 часа. 3.Сончевата светлина обично се осветлува до 8 часа со целосно наполнет.Сепак, тоа зависи од географската локација, временските услови и сезонски светлина достапност. 4.Ако почвата во вашата градина е сосема солидна, ние препорачува дека треба да се направи дупка во земјата пред вметнување на колец.

Вака можеби ќе ви се допадне..