• Свеж
Dixon G100-E-BR ASTMC 38000 Кован Месинг Глобалната Тип E Камери и Жлебот Црево Фитинг, 1 Приклучок x 1 Цревото ID Притисни-За
zoom_in

Dixon G100-E-BR ASTMC 38000 Кован Месинг Глобалната Тип E Камери и Жлебот Црево Фитинг, 1 Приклучок x 1 Цревото

DEN 364.32

Од стока
check Во продавницата

Директно тело со две дупки за поврзување на две црева или цевки со камери и жлебот фитинзи.Еден машки ритам адаптер крајот за поврзување на женски cam couplers и еден црево месо тело крајот за поврзување на црева (Тип Д).Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Пакет тежината на Производот : 0.56 фунти.На Dixon глобалната Тип E ASTMC 38000 кован месинг камери и жлебот фитинг има директно тело и два отвори за поврзување на две црева или цевки со камери и жлебот фитинзи.Тоа е еден машки ритам адаптер крајот за поврзување на женски cam couplers и еден црево месо тело крајот за поврзување на црева (Тип Д).Телото е изработен од месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Оваа Dixon камери и жлебот фитинг е погоден за употреба во комерцијални или индустриски проток системи, како што се вода транспорт и третман, управување со отпад, и во нафта системи, меѓу другите, но тоа не треба да се користи во компримиран воздух или пареа апликации.Црево фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола, и менување на насоката на проток во цевки и црева системи во многу различни индустрии.При купување црево фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој, unthreaded, или со користење на друга конекција стандард, како што се камери и каналите, и доаѓаат во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, Мериленд.

Вака можеби ќе ви се допадне..