• Свеж
Godox V860III-N I-TTL-со Голема Брзина на Синхронизација 1/8000s 2.4 G GN60 Li-ion Батерија Флеш Speedlite Speedlight со Xpro-N Безжичен Предизвика Компатибилен Предавател за Nikon Камери со Softbox,Фил?
zoom_in

Godox V860III-N I-TTL-со Голема Брзина на Синхронизација 1/8000s 2.4 G GN60 Li-ion Батерија Флеш Speedlite Speedlight

DEN 1749.60

Од стока
check Во продавницата

4 feet LED Моделирање Светилка; Моќност : 2 W.Кога користите за off-камера,V860 III е исто така компатибилна со Godox X системот предизвикувачи како X1,X2,Xpro,и така натаму.4 G безжична X Систем, Godox V860 III Камери Speedlight гарантира сигурен снимање процес со лесна поврзаност. 【Голем Капацитет Li-ion Батерија 】Надгради Li - ion батерија со 3000m Ah голем капацитет придружба вашите снимањето на патувањето со својата 1.Кој Multi-channel предизвикувајќи и стабилна сигнал на пренос оваа флеш активирањето се однесува на hotshoe-монтирани Nikon серија камери.Батеријата на V860 III флеш е заменлива со Godox V1 Speedlite.Godox V860 III-N флеш е компатибилен за Nikon камери.Моделирање флеш : Пукаше со камери длабочина на полето за преглед button Power Набавка : Целосна моќ трепка : Прибл.Напојување : Целосна моќ трепка : Прибл.Sync Активирање Режим : Hotshoe, 2,5 mm sync линија, безжични контрола порта.Сите функции, како и високо-брзина на синхронизација 1/8000s, флеш компензацијата на експозицијата,ФЕВРУАРИ, флеш изложеност заклучување, првата завеса sync, втората завеса sync и така натаму ви помогне да се фати секој прекрасен момент брзо,прецизно и креативно.【Поддршка на Различни Режими на Блицот】Godox V860 III-N Флеш Speedlite е Целосно поддршка за I-TTL автоматски блиц, прирачник за блиц и Мулти режими на блицот.) : центар : 0.8 метри; Периферија : 0.Заштеда на енергија : енергија исклучува автоматски по околу 90-тите години на неактивен операција.Флеш Времетраење : 1/300 да 1/20000 second Auto Фокус Помогне Зрак; Ефикасен спектар(прибл.4 G Безжичен Предавател 】GODOX XPro-N Предизвика Предавателот е Целосно Поддршка компатибилен со Nikon I-TTL Autoflash, 1/8000s Висока-Брзина на Синхронизација, Мулти Флеш, Прирачник за Блиц, Блиц Компензацијата на Експозицијата, TCM се Трансформира Функција, Magnfication Функција, Еден-Пука Флеш Покриеност : 20 до 200mm (14mm со широк panel).Флеш компензацијата на Експозицијата(FEC) : Прирачник.Godox Xpro-N I-TTL безжична Флеш Предизвика не само што може да се контролира трепка со вграден-во Godox безжична X системот,но, исто така, може да се контролира Nikon оригинални трепка кога се користи во комбинација со X1 R-N приемник.Заштеда на енергија : енергија исклучува автоматски по околу 90-тите години на неактивен операција.ФЕВРУАРИ : ±3 запира во 1/3 запре зголемувања(Прирачник FEC и ФЕВРУАРИ може да се комбинираат).Кој Multi-channel предизвикувајќи и стабилна сигнал на пренос оваа флеш активирањето се однесува на hotshoe-монтирани Nikon серија камери.Јас-TTL Autoflash, Мулти Флеш, Прирачник Флеш 1/8000s Висока-Брзина на Синхронизација на Блиц Компензацијата на Експозицијата Еден-Пука .Sync режим : High-speed sync(до 1/8000 секунди), првата завеса ја синхронизирате, и втората завеса sync.2 V Li-ion батерија; Рециклирање време : Околу 1.480; извор на Енергија : 7.Јас-TTL Autoflash, Мулти Флеш, Прирачник Флеш 1/8000s Висока-Брзина на Синхронизација на Блиц Компензацијата на Експозицијата Еден-Пука Флеш Покриеност : 20 до 200mm (14mm со широк panel)Авто-зум, (Флеш покриеност поставите автоматски да одговара на фокусно и големина на слика) и Прирачник zoom Exposure на системот за контрола : I-TTL II autoflash и прирачник флеш ;Мулти Флеш : Обезбедени (до 100 пати, 199 Hz)Флеш компензацијата на Експозицијата(FEC) : Прирачник.Контролира Приемник групи : A,B,C,D,E(E група може да се контролира од страна на X серија флеш активира).LED Моделирање Светилка; Моќност : 2 W. Godox Xpro-N I-TTL безжична Флеш Предизвика не само што може да се контролира трепка со вграден-во Godox безжична X системот,но, исто така, може да се контролира Nikon оригинални трепка кога се користи во комбинација со X1 R-N приемник.Auto zoom (Флеш покриеност поставите автоматски да одговара на фокусно и големина на слика) и Упатство за зумирање.

Вака можеби ќе ви се допадне..