• Свеж
DeMarini СП (-10) USSSA Безбол Палка - 2 3/4 Барел - 29/19oz, Црна, WTDXCBZ 1929-21
zoom_in

DeMarini СП (-10) USSSA Безбол Палка - 2 3/4 Барел - 29/19oz, Црна, WTDXCBZ 1929-21

DEN 8398.80

Од стока
check Во продавницата

Paraflex Плус Композитни Барел : Конструиран за доследно извршување на одговорност и огромен слатка место. 2 Парче Композитни Изградба : Дизајнирани за подобрување на тежина дистрибуција што овозможува голема рамнотежа, лилјак брзина и барел контрола. 3 Fusion Врска : на рационализација На дизајн овозможува поголема контрола на телесната тежина и се чувствуваат додека продолжува да се намалат вибрациите и пренасочување на енергија назад во барел.Реакција Крајот Капа : Изграден со мешавина на посилни и полесни материјали, ова крајот капа зголемува барел изведба без да се жртвува замав брзина.Правило на Плоча со 2021 СП (-10) USSSA Бејзбол Палка.Кога станува збор за два-парче композитни лилјаци, нема да прашувате овој лилјак води пакет.Подобрување на тежина дистрибуција дава млади играчи само добивање на нивните започнете повеќе рамнотежа и контрола додека нашите Paraflex Плус Композитни овозможува луд одговорност и огромен слатка место.Реакцијата Крајот Капа и 3 Fusion Врска зголеми ефикасноста, па можете да добиете лилјак во расположението како доброто, како што се чувствува.Доминација започнува тука.

Вака можеби ќе ви се допадне..