• Свеж
Motorola Мото G100 Dual-SIM 128GB ROM + 8GB RAM меморија (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен 5G паметен Телефон (Светкава Океанот) - Меѓународна Верзија
zoom_in

Motorola Мото G100 Dual-SIM 128GB ROM + 8GB RAM меморија (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен 5G паметен Телефон

DEN 11999.76

Од стока
check Во продавницата

За САД Купувачи : Овој паметен Телефон не е компатибилен/не ќе работат со било CDMA Мрежи, вклучувајќи : VERIZON, СПРИНТ, НИ МОБИЛНИТЕ.Ве молиме проверете со вашиот мрежен оператор за 3 G или 4 G/LTE компатибилност провери пред да се купат.Dual-SIM картичка, Мрежна Компатибилност, SIM КАРТИЧКАТА 1 & 2 [2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/или 3 G : UMTS 850(Б5) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/или 4 G : LTE 700(Б12) / 700(B13) / 700(B17) / 700(B28) / 800(B20) / 850(Б5) / 850(B26) / 900(Б8) / 1500(B32) / 1700/2100(B4) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 1900(B39) / 2000(B34) / 2100(Б1) / 2100(B66) / 2300(B40) / 2500(B41) / 2600(B7) / 2600(B38) / 3500(B42) / 3700(B43) и/или 5 G : N1/N3/N5/N7/N8/N28/N38/N41/N66/N77/N78]. 6.7 инчи, IPS LCD, 90 Hz, HDR10, 560 nits. 128 GB Меморија, 8 GB RAM меморија, micro SDXC (користи заедничка SIM слот).Андроид 11, Qualcomm SM8250-AC Кученце 870 5 G (7 nm), Octa-core (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585).Моторола Мото G100 се напојува со 3.2 GHz Octa-core процесор и тоа доаѓа со 8 GB RAM меморија.Моторола Мото G100 пакети 128 GB на внатрешната меморија која може да се прошири преку micro SDXC (користи заедничка SIM слот).Моторола Мото G100 работи Андроид 11 и се напојува со 5000m Ah не-отстранлив батеријата.ФРЕКВЕНЦИИ : КОМПАТИБИЛНИ ЗА УПОТРЕБА СО МРЕЖА SIM КАРТИЧКИ КОИ РАБОТИ ONSIM КАРТИЧКА 1 : 2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/или 3 G : UMTS 850(Б5) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/or4 G : LTE : 700(Б12) / 700(B13) / 700(B17) / 700(B28) / 800(B20) / 850(Б5) / 850(B26) / 900(Б8) / 1500(B32) / 1700/2100(B4) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 1900(B39) / 2000(B34) / 2100(Б1) / 2100(B66) / 2300(B40) / 2500(B41) / 2600(B7) / 2600(B38) / 3500(B42) / 3700(B43) и/or5 G : N1/N3/N5/N7/N8/N28/N38/N41/N66/N77/N78 SIM КАРТА 2 : 2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/или 3 G : UMTS 850(Б5) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/or4 G : LTE : 700(Б12) / 700(B13) / 700(B17) / 700(B28) / 800(B20) / 850(Б5) / 850(B26) / 900(Б8) / 1500(B32) / 1700/2100(B4) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 1900(B39) / 2000(B34) / 2100(Б1) / 2100(B66) / 2300(B40) / 2500(B41) / 2600(B7) / 2600(B38) / 3500(B42) / 3700(B43) и/or5 G : N1/N3/N5/N7/N8/N28/N38/N41/N66/N77/N78 ВАЖНО : ве МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ СО ВАШИОТ МРЕЖЕН ОПЕРАТОР ЗА КОМПАТИБИЛНОСТ ПРОВЕРИ ПРЕД да се КУПАТ.

Вака можеби ќе ви се допадне..