• Свеж
D-Link WDA-2320 Rangebooster G Десктоп Адаптер
zoom_in

D-Link WDA-2320 Rangebooster G Десктоп Адаптер

DEN 360.00

Од стока
check Во продавницата

Побрзо Range Booster G¿ Безжична Конекција.Лесен-за-Користење Безжични Безбедносни Карактеристики.Висока-Брзина Безжични Мрежи за Споделување на Датотеки, Музика и Слики.Заштита на вашите податоци и приватноста со безбедни мрежи.Една година гаранција.Опис на производот Range Booster G Десктоп Адаптер Од Производителот Поврзете со брза и безбедна безжична мрежа со додавање на D-Link Range Booster G Десктоп Адаптер за вашиот десктоп КОМПЈУТЕР.Пристап до вашата мрежа е Интернет брзина со голема брзина, а во исто време се добива се обезбеди пристап до споделени датотеки, музика и слики од други компјутери на вашата мрежа.Изграден со Range Booster G Технологија, овој Безжичен Десктоп Адаптер обезбедува побрзо безжичниот сигнал стапки и подобар прием отколку повеќето други 802.11 g уреди.Има побрза конекција ви дава повеќе време за да уживаат во слушање музика и гледање на видеа наместо трошење на времето на чекање за датотеки да се заврши префрлувањето.Со подобро безжичен прием, можете да се поврзете со мрежата од подалеку растојанија.Оваа Десктоп Адаптер нуди вкупно мрежна заштита со поддршка на WEP и WPA енкрипција.Овие карактеристики за заштита на вашите податоци и приватност од страна ви дава пристап до безбедна безжична мрежа.D-Link е нова алатка детектира достапни безжични мрежи така што ќе можете брзо да се поврзете со некоја мрежа.Тоа следи мрежи се користат најчесто, така што ќе можете брзо да се приклучат со нив.Оваа Десктоп Адаптер е наназад компатибилен со 802.11 b стандард, обезбедување на компатибилност со широк спектар на безжични рутери.D-Link Range Booster G Десктоп Адаптер е одличен избор за додавање подобри и да се обезбеди безжично поврзување на вашиот десктоп КОМПЈУТЕР.Карактеристики и Benefits Set до Безжичен Десктоп Адаптер минути со D-Link ' s Quick Setup Wizard Побрзо перформанси, поголема прием и вкупно мрежа за заштита на Rangebooster G Технологија ветувања enhanced wireless перформанси Побрзо безжичниот сигнал стапки и неверојатна прием Мрежа за заштита на заштита на вашата приватност и обезбедува вашите податоци.

Вака можеби ќе ви се допадне..