• Свеж
Speakon Кабел Конектор, Висока Ефикасност Водоотпорен Стабилна Аудио Кабел Конектор, Електрични Апарати Електроника Електронски Производи за Звучник(Жолт)
zoom_in

Speakon Кабел Конектор, Висока Ефикасност Водоотпорен Стабилна Аудио Кабел Конектор, Електрични Апарати Електроника

DEN 398.16

Од стока
check Во продавницата

Стегање ракав е погодна за кабли со дијаметар од 6~15mm.User-friendly заклучување дизајн за лесно ракување. 30 A rms континуирана номинална моќност.Бакар-обложено никел контакти, добра електрична спроводливост.C-NL4 FC водоотпорен звучник приклучок за побезбедна употреба.Функција : 1. Стегање ракав е погодна за кабли со дијаметар од 6~15mm.2. User-friendly заклучување дизајн за лесно ракување.3. 30 A rms континуирана номинална моќност.4. Бакар-обложено никел контакти, добра електрична спроводливост.5. C-NL4 FC водоотпорен звучник приклучок за побезбедна употреба.Спецификации : Предмет Тип : Аудио Звучник Конектор за Контакт : Бакар Никел Plating Rated Оптоварување : 50 (VA)Температурата на работа Опсег : -30~80 (°C)Изборен Боја : Црвена, Зелена, Сина, Портокалова, Yellow Package Листата : 10 x Аудио Звучник Конектор .

Вака можеби ќе ви се допадне..