• Свеж
Рачно изработени Дамаск Челик Tracker Ловечки нож со Сина Бојосана Коска Хендл
zoom_in

Рачно изработени Дамаск Челик Tracker Ловечки нож со Сина Бојосана Коска Хендл

DEN 2320.80

Од стока
check Во продавницата

Рачно изработени Дамаск Челик Tracker Нож Со Сина Бојосана коска боја се справи.Вкупна Должина : 11 инчи , се справи со должина е 5 инчи , должина на ножот е 6 инчи ,.Дамаск челик ( 4340 and1095 ) ножот .цврстина 56-58 HRC ,Остри и тешки за Сечење.рачно изработени од кожа обвивка на крава кожата.Квалитетот на Готовиот ,Трајни ,прецизна контрола и избалансиран нож.Ќе се купуваат Дамаск челик Ловечки Нож нож направени со видливи 272 слоеви на дамаск челик.Таа има многу атрактивни Сина бојосана коска боја се справи.Тоа доаѓа со обвивка.Вкупна Должина : 12" Сечилото : 6.4" Рачка : 5.4" Ширина : 2.1".

Вака можеби ќе ви се допадне..