• Свеж
15ft (4.6 M) Cat6 Рамен Етернет Кабел 15 Стапки (4.6 Метри) Gigabit Lan Мрежата Кабел RJ45 Голема Брзина Печ Кабелот за Xbox, PS4, PS3, Модем, Рутер, LAN мрежа, Вклучите Компатибилен Cat5e/Cat6 Мре?
zoom_in

15ft (4.6 M) Cat6 Рамен Етернет Кабел 15 Стапки (4.6 Метри) Gigabit Lan Мрежата Кабел RJ45 Голема Брзина Печ Кабелот

DEN 131.76

Од стока
check Во продавницата

Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet); Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Конективност : Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби. • Надворешен Дијаметар : 5. 2 стандард.Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медија плеери, NAS, Vo IP телефони, По уреди, и повеќе.Надолна компатибилен со 10 BASE-T, 100 БАЗА-TX(Fast Ethernet), 1000 BASE-T / 1000 BASE-TX (Gigabit Ethernet) и 10 GBASE-Т(10-Gigabit Ethernet).Главни Карактеристики : • се Поврзува на мрежа компоненти во жичана LAN на податоци преносот на брзини до 1 Gbps.Нашите печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Со намера да жичен дом и канцеларија мрежи.Висока Брзина : . • 32 AWG кабел надминува минлив исхемичен напад/ОВЖС стандарди & 550 MHz опсег (CAT6). Диригент Материјал : 100% Гола Бакар.Слим & Добар квалитет : .Спецификации : • Кабел Тип : CAT6 4-Пар во UTP.Диригент Мерач : 32 AWG.Спецификација : .Прилагодливи & обновливи Велкро кабел отвор за лесно организација & складирање. • Диригент Мерач : 32 AWG.Преглед : C&E Cat6 Рамен Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди. • УЛ Наведени, минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В.Широк Компатибилност : . • 50-micron машки RJ45 конектори на крајот, со корозија-отпорни злато позлата.C&E patch кабли се достапни во разни бои и во различни должини кои се движат од 1 нога на 200 метри.На gigabit ethernet кабел може да се зачува простор, одржување концизен изглед. • Тешки, но сепак флексибилен ПВЦ јакна & тешки-должност, финтата-помалку грешки. • Power over Ethernet (Рое) и Voice over IP (Vo IP) Согласност.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор. 2 Потврдена, Ro HS Согласност.Таа поддржува до 550 Mhz (cat6) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet. • Контакт Позлата : 50 Micron Злато Позлатен.Боја-код, да ги прилагодите и организирате вашиот дом или канцеларија мрежа со нашите високо оценет мрежни кабли.Станот мрежата кабел е LSZH-тестирани за оган безбедносни карактеристики на ниски чад, ниска токсичност, да се обезбеди отпорност на корозија како и подолг рок на изведба.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 550 Mhz (CAT6) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг.Кабел Перформанси : До 250 MHz.Минимална бучава и пречки, поради неговата 4-пар на unshielded извртени бакар насоки и тешка, но сепак флексибилен ПВЦ јакна.Конектор Тип : RJ45. Јакна Тестирање : LSZH.RJ45 конектори обезбедува универзална поврзаност за компјутери Лаптоп и usb хаб компоненти на мрежата, како што се Компјутери, рутери, компјутерски сервери, принтери, NAS, се префрлат кутии, Xbox 360, Xbox еден, мрежа медија плеери, Vo IP телефони, Ip Камери, Рое уреди, внатрешно спојка, rj45 cat6 корекција џек, Ethernet Неменаџиран Прекинувач, модем, Ethernet Адаптер, Wi-Fi Range Extender, безжични repeater, бустер и повеќе.

Вака можеби ќе ви се допадне..