• Свеж
74LCX245MTCX. - Transceiver, Не-Inverting, со 5V Толерантни Влез и Излез, 2V да 3.6 V, TSSOP-20 (Пакување од 2500) (74LCX245MTCX.)
zoom_in

74LCX245MTCX. - Transceiver, Не-Inverting, со 5V Толерантни Влез и Излез, 2V да 3.6 V, TSSOP-20 (Пакување од 2500)

DEN 2172.00

Од стока
check Во продавницата

Логика на Семејството / База Број : 74 LCX245. Логиката Вид Уред : Transceiver, Не Inverting.Логиката Случај Стил : TSSOP.Нема.на Пиновите : 20 Pins.Напон Мин : 2 V.На 74 LCX245 MTCX е низок напон не-inverting Двонасочно Transceiver со 3-држава излези и е наменет за автобус ориентирани апликации.Уредот е дизајниран за низок напон (2,5 и 3.3 V) VCC апликации со способност на interfacing до 5 V сигнал средина.T/R# текст ја одредува насоката на проток на податоци преку уредот.На OE# текст оневозможува и A и B пристаништа, ставајќи го во висока отпорност на државата.На LCX245 е измислена со напредната CMOS технологија за да се постигне голема брзина на работа, додека одржување на CMOS ниска моќ дисипација.Моќ надолу висока отпорност влезови и излези Спроведува патентиран бучава/EMI намалување circuitry Latch-up перформанси надминува 500m A 5 V Толерантни влезови и излези 7ns Размножување задоцнување (tpd), 10µA ICCQ максимум ±24m A Излез вози Поддржува живо вметнување/withdrawal Application : Индустриски, Сигнал Processing Specification : Ro HS Согласност : Yes Ro HS во Согласност Информација за производот : Логика Семејството / База Број : 74 LCX245 Logic Вид Уред : Transceiver, Не Inverting Logic Случај Стил : TSSOPNo.на Пиновите : 20 Pins Supply Напон Мин : 2 VSupply Напон Max : 3.6 VLogic IC Семејство : 74 LCXLogic IC База Број : 74245 Operating Температура Мин : -40°COperating Температура Max : 85°C.

Вака можеби ќе ви се допадне..