• Свеж
CNCEST 1500W 110V да 220V Електричен Напон Конвертор Чекор До Чекор Надолу W Патување Трансформатор Тешки
zoom_in

CNCEST 1500W 110V да 220V Електричен Напон Конвертор Чекор До Чекор Надолу W Патување Трансформатор Тешки

DEN 1005.60

Од стока
check Во продавницата

Тоа е безбеден, сигурен, евтин и удобен решение за конвертирање на напон од 110 / 220 volts да 220 / 110 volts.Висока ефикасност toroidal трансформатор со стабилна излезна и ниска потрошувачка.Автоматски Напонот Конверзија на Технологијата Автоматски го признаваат влезен напон и да се претворат во одговараат напон.Мек старт Функција.Мека-start коло е вграден внатре да се спречи inrush сегашните во почетниот момент.Дома коло прекинато не патувањето исклучување на почетниот момент.Никогаш нема да го оштети вашиот уред со користење на овој моќен трансформатор.Погоден за вода диспензерот, фрижидер, микробранова печка и многу други уреди.Одлична за употреба како чекор надолу конвертор дополнување НИ 110 V или 220 V три pin апарати.Тоа може да се користи како step up конвертор на власт НИ апарати во САД земји.Забелешка: *Ако сакате да конвертирате 220 volts 110 volts, товарот моќ не надминува 50% од машина за калибрација капацитет. *Моќта на нашите трансформатор мора да биде 2.5 пати поголем од купувачот апарат да се користи нормално.Максимална моќност:1500 W Димензии:34*22.5*21.5 cm Номинална струја:14-15 A G. W:10kg Да конвертирате 110 volts да 220 volts : осигурајте се дека апаратот да биде вклучен користи помалку од w трансформатор рејтинг.Вметнете ја напон допрете го приклучокот (се наоѓа на задниот дел на трансформатор) во пар на дупки означени "110".Приклучок на трансформатор за кабелот за напојување во извор на 110 volts. 220 volts ќе бидат достапни на предниот панел штекер означен "220" volts кога прекинувач е вклучен.Да конвертирате 220 volts 110 volts : осигурајте се дека апаратот да биде вклучен користи помалку од w трансформатор рејтинг.Вметнете ја напон допрете го приклучокот (се наоѓа на задниот дел на трансформатор) во пар на дупки кои одговараат на локалните напон стандард .Проверете внимателно да бидат сигурни дека нема грешка е направена.

Вака можеби ќе ви се допадне..