• Свеж
HATCHBOX PETG 3D Печатач со Вжарено, Димензионални Точност +/- 0.03 mm, 1 кг Гајтанот, 1.75 mm, Сина
zoom_in

HATCHBOX PETG 3D Печатач со Вжарено, Димензионални Точност +/- 0.03 mm, 1 кг Гајтанот, 1.75 mm, Сина

DEN 575.76

Од стока
check Во продавницата

1 KG (приближно 2.2 lbs) Гајтанот.PETG (Полиетилен Терефталат Гликол-Modified) 3 D Печатач со Вжарено Vacuumed Запечатени Со Desiccant.Се Препорачува Истиснување/Млазницата Температура 230°C - 260°C (446°С - 500°F). 1.75 mm Филамент Дијаметар (Димензионални Точност +/- 0.03 mm).Гајтанот Дијаметар : 8" - Гајтанот Ширина : 2.50" - Гајтанот Центар Дупка Со Дијаметар : 1.25".

Вака можеби ќе ви се допадне..