• Свеж
STAGHORN САД рачно изработени Дамаск челик нож 13 со скапи обвивка вклучени. Ружино дрво се Справи со Дамаск челик Стража и Но. 7.5 пресврт шема Дамаск сечилото наменета з?
zoom_in

STAGHORN САД рачно изработени Дамаск челик нож 13 со скапи обвивка вклучени. Ружино дрво се Справи со Дамаск челик

DEN 316.80

Од стока
check Во продавницата

Рачно изработени објект.Убава ambidextrous Дизајн и остар раб.Добра тежина е погодна за сите работни места.Совршен унисекс подарок.Имајте подмачкана и далеку од влага.Ќе добиете 1 нож и 1 Крава се сокрие.Овој нож е рачно кован во оган користење на 15 N20 и 1095 челик со 196 вистински слоеви.нашиот производ има некои тежина до тоа што го прави корисни во сите сценарија, вклучително и лов, кампување, сечење на зеленчук на движење и совршен преживување и самоодбрана значи.Ножот е 13 инчи во вкупниот со нож 7.5 инчи.Кожени обвивка е оригинален cowhide и подобро од сите производи кои се достапни на пазарот.На обвивка во боја и дизајн можат да се разликуваат.На Дамаск шемата е единствена за секој нож.Имајте нож добро подмачкана и сува избрише веднаш по миењето.Не се стави во машина за миење на садови и не го чувајте во кожа обвивка за подолг период на време.

Вака можеби ќе ви се допадне..