• Свеж
OMAX 40X-2000X USB3 10MP Бинокуларна Лабораторија Соединение Siedentopf LED Микроскоп со Обратна Nosepiece
zoom_in

OMAX 40X-2000X USB3 10MP Бинокуларна Лабораторија Соединение Siedentopf LED Микроскоп со Обратна Nosepiece

DEN 15863.76

Од стока
check Во продавницата

Вкупно зголемување : 40 X-80 X-100 X-200 X-400 X-800 X-1000 X-2000 X; Eyepieces : широко поле WF10 X/18 и WF20 X; Цели : achromatic DIN 4 X, 10 X, 40 X(Пролет),100 X(Пролет,Нафта); Глава : 30 степени склони 360 степени rotatable бинокуларна Siedentopf; Interpupillary : зглоб на вредноста 48mm - 75мм; Диоптрија : прилагодлив на левата окуларот цевка.Nosepiece : се врти, четворни, обратна; Фаза : X-Y механички фаза со скали, превод спектар 78mm x 40mm, димензија 110mm x 140mm; Фокус : коаксијален на грубата и фината фокус копчиња на двете страни, багажник и крило на вредноста, со тензија контрола и да престане; Осветлување : пренесуваат заменливи 3 W LED светло, прилагодлив интензитет; Кондензаторот : Abbe NA1.25 со ирис отворот дијафрагмата и замав надвор филтер држач, багажник и крило на вредноста.Цврста метална база и да застане; Напојување : AC 100 V ~240 V 50/60 Hz (САД и Канада приклучок).USB3 Дигитална камера - вистинска боја 3584x2748 пиксели (10 M пиксели) - 0.5 X намалување леќа за да се добие поголем поле на гледање - 0.01 mm калибрација слајд : 1mm/100 поделба - Рамка брзина : 7.2 fps во 3584x2746, 25fps на 1792x1372 - Софтвер е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8/10, Mac OS X и Linux (2.6 и подоцна) оперативни системи - Фаќањето микроскоп фотографии, снимање на видео во живо, мерење на должини, агли, области, уредување на слики - USB3 кабелот вклучен. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Овој врвен квалитет дигитален микроскоп е голем инструмент избрани од страна на многу клиники, ветеринари, доктори и професионалци.Овој пакет вклучува супер брзина 10 MP USB 3.0 дигитален микроскоп камера и стабилна функција исполнет софтвер за interfacing со вашиот Windows, Mac, или Linux компјутерски систем (проверете подолу за верзија информации).Променливата интензитет пренесува LED светло ви обезбедува со светли и јасни слики.Овој микроскоп е опремен со 30 степен склони 360 степени rotatable siedentopf бинокуларна главата и обратна четворни nosepiece.На 40 X-2000 X зголемување, исто така, ќе ви даде поголема флексибилност за да се исполнат различни цели.X-Y механички фаза со скали се многу прецизни и лесно да се контролира.

Вака можеби ќе ви се допадне..