• Свеж
Врба Дрво Прегратка Плакета, Обликувана за Рака-Насликани бас Олеснување
zoom_in

Врба Дрво Прегратка Плакета, Обликувана за Рака-Насликани бас Олеснување

DEN 575.28

Од стока
check Во продавницата

Расположение : "Една безгранична љубов" напишани на Куќиште Картичка. 4"sq .5 x"d рака-насликани смола бас-олеснување, на плоштадот плоча.Резба на мало момче во крем кошула, hugging голем темно куче.Израз на пријателство и љубов на домашни миленици во врежан бас-олеснување рака-насликани плоча која може да висат на ѕидот или да биде прикажана на Плакета Стојат (се продава одделно).Се создаде ѕид дисплеј со неколку плочи на слична големина и изразување Спакувани во опремени кутија подготвени за подарок-давање.Уметникот Сузан Lordi рака carves оригиналот на секоја Врба Дрвото парче од нејзиниот студио во Канзас Сити, MO.Ова парче е екипа од Сузан е оригинална резба и насликани со рака.Клучалката закачалка за ѕид екранот, или да користите Плакета Стојат #26500 (не се вклучени).Подготвени да се прикаже на полица, маса или mantel.Да се исчисти, прашина со мека четка или со крпа.Со безгранична љубов.Израз на пријателство и се грижат.. и љубов на кучиња!.Различни формати, за да го изразат убава односот помеѓу момче и неговото куче.Внимателен подароци за пријатели, ветеринари, petsitters, семејството.Како метафора за пријателство, кучиња (и мачки!) претставува доверба и удобност на добар пријател, и како овој однос расте во вредност преку години. "Предизвикот за мене е да искрено sculpt она што го знам за да биде вистински и да се стави на моите емоции во опиплива форма.Да се надеваме дека ова ќе допир универзален хорда и да бидат значајни за други." - Сузан Lordi.Врба Дрво линија на фигуративните скулптури кои комуницираат преку гест..претставува емоции или mark меморија.Подарок од Врба Дрво комуницира надвор зборови.

Вака можеби ќе ви се допадне..