• Свеж
Garmin Forerunner 920XT Црна/Сина Види
zoom_in

Garmin Forerunner 920XT Црна/Сина Види

DEN 464.88

Од стока
check Во продавницата

Врз основа на истата технологија на располагање во нашата Forerunner 620 и fēnix™ 2, 920 XT помага да се обучуваат за оптимално водење форма кога се користи со МЧР-Кандидира™ монитор. 2 When користи со отчукувањата на срцето.Android™ е трговска марка на Google, Inc.Тоа исто така може да се прикаже моќта метрика спарен со МРАВКА+™ моќ метри, вклучувајќи Вектор™ линија на еден и dual-уреди со покажувач на педалата опции.Бојата мерач покажува како ќе се рангираат во споредба со други спортисти во вашиот возрасна група.Wi-Fi® е регистрирана трговска марка на Wi-Fi Алијансата Corporation.Чудак линкови До Вашиот Training The 920 XT е компатибилен со сензори како што се брзо, cadence и отчукувањата на срцето да се обезбеди напредна обука можности за вашиот велосипед вежбање.Постојат повеќе начини да ги синхронизирате вашите податоци со Garmin се Поврзете.Одделни јазичиња нека ви пристап детални податоци за секоја нога.На 920 XT, исто така, има metronome функција со вибрацијата и коишто се слушаат сигнали за да водич вашиот cadence обука., регистриран во U. 4 When поврзан со вашиот компатибилен Андроид или на Apple уред и Garmin Поврзете Мобилен.Исто така, можете да поставите еден или повеќе Wi-Fi® жешки точки, и 920 XT ќе автоматска синхронизација со Garmin Поврзете кога се во опсегот.Smart известувања нека можете да го видите е-пошта, текстуалните и други известувања на вашиот види спарен со вашиот Android™ или на Apple® уредот.По активност, 920 XT обезбедува обновување време што укажува на тоа колку долго пред да треба да се обиде на друг хард напор.i Phone® е трговска марка на Apple Inc.На вежба влезете функција ви овозможува лесно да се најавите пливаат вежби и клоца поставува на базен, и 2 вида на остатокот тајмери да ви туркање надвор од ѕидот на време.Активност следење на функција мерки за вашите чекори, спиење и калории изгори целиот ден, ви дава поцелосна слика од вашата секојдневна активност.Совршен Вашиот Трчање Form You го праша за тоа, а сега тоа е тука — водење динамика податоци за посветен multisport се види.Ова спарување овозможува 920 XT да го пријавите вашиот cadence (вкупно чекори во минута), вертикална осцилација (износ на "скокаат" во вашиот чекор) и земјата времето на контакт (колку време ногата троши на теренот во текот на секој чекор).Кога ќе заврши некоја активност со користење на multisport активност профил на вашиот уред, секоја нога и транзиција време е да бидат зачувани во една комбинирана датотека за лесно прегледување и споделување. и други земји.Врз основа на тие податоци, може да се предвиди вашата трка пати за неколку растојанија.Garmin Connect Now вашиот тули вежбање и трка активности имаат сосема нов поглед во Garmin се Поврзете, на нашите бесплатни онлајн заедница, каде што можете да ги зачувате, план и споделување вашите напори.Друга функција која ви овозможува да видиме како ќе се дораснати на другите е Garmin Поврзете сегменти.На 920 XT може да пренос на податоци преку Garmin Connect™ Мобилната апликација на вашиот паметен телефон користејќи Bluetooth® технологија.Користете време сигнали да ви помогне да се одржи вашата темпо, или далечина сигнали за да знаете кога собата е завршена.VO2 MAX, ВРЕМЕТО за ОПОРАВУВАЊЕ флексибилни, шарки бендови и види режим, така да може да го носите во текот на целиот ден.Нурне In Whether сте тренинг во базенот или во отворена вода, Forerunner 920 XT прави детални пливаат метрика, вклучувајќи растојание, брзина, мозочен удар се избројат, мозочен удар стапка и SWOLF резултат.На 920 XT исто така, може да се процени на вашиот VO2 max за извршување кога се користи со срце стапка се следи и за велосипедизам кога се користи со отчукувањата на срцето следи и моќ метар.

Вака можеби ќе ви се допадне..