• Свеж
Zortrax Z-ABS 2-3D Печатач Филамент - 1.75 mm - 800g Гајтанот (Кул Сив)
zoom_in

Zortrax Z-ABS 2-3D Печатач Филамент - 1.75 mm - 800g Гајтанот (Кул Сив)

DEN 1238.40

Од стока
check Во продавницата

СОВРШЕН ЗА БРЗО ТЕКАРА - ниска цена и подвижност на Z-ABS 2 овозможува брзо и ефикасно тестирање на различни повторувања на вашите дизајни, без да потрошите премногу.СИЛА И ИЗДРЖЛИВОСТ - Z-ABS 2 е цврстина, отпорност и способност да се издржи високите температури го прави тешко доволно за основните функционални тестирање.АТРАКТИВНА ПОВРШИНА Модели на 3 D испечатени со Z-ABS 2 имаат мат, нетранспарентно површина, со единствен изглед и во согласност боја.Z-ABS е погодна за пост-обработка со sandpaper, бои и лакови, како и acetone пареа мазнење.ПРОФЕСИОНАЛНИ 3 D ПЕЧАТЕЊЕ МАТЕРИЈАЛ - Апликации за Zortrax Z-ABS 2 вклучуваат прототипови, концептот модели, ниска цена подготовка, црева, фигурини, игри и играчки, gadgets и декоративни додатоци, прикажување на модели, DIY проекти, едукативни сида, и многу повеќе.ДЕЛ ОД Z-ФИЛАМЕНТ СЕМЕЈСТВО - Z-ABS 2 е дел од Zortrax е линија на посветен Z-Филамент материјали, што гарантира најдобри резултати кога се користи со Zortrax 3 D печатари.Оваа 800g гајтанот на 1.75 mm дијаметар на 3 D печатач со вжарено е дизајниран да се вклопуваат Zortrax M200 и Zortrax M200 Плус 3 D печатари.Прототипови.Концептот модели.Ниска цена подготовка.Црева.Фигурини.Игри и играчки.Gadgets и декоративни додатоци.Екранот модели.DIY проекти.Образовни сида.

Вака можеби ќе ви се допадне..